2019. április 20.
Kikaptunk a rangadón
Ancsin Gabi 11 gólja ellenére 24-22-es vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk a Dabastól.

Férfi kézilabda NB I, 22. forduló:
Ferencváros-Dabas 22-24 (13-16)
gólszerzők: Ancsin 11, Pálos 2, Imre 2, Debreczeni 2, Schuch, Szakály, Pordán, Andjelic, Prainer

A kulcscsonttörést szenvedett Bujdosó Bendi és a vállsérüléssel bajlódó Teimuraz Orjonikidze hiányzott csapatunkból.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, az első gólt leszámítva, amit mi szereztünk, csak a Dabas vezetett. Egy ideig rendre tudtunk egyenlíteni, de az első negyed óra végére hárommal elmentek a vendégek (6-9), jött is az időkérés Horváth Attilától. A Dabasnak sikerült még eggyel növelni az előnyt (7-11), ekkor Ancsin Gabi góljaival tartottuk a lépést, jobbátlövőnk ötnél járt 20 perc után.

A védekezésünk nem úgy működött, ahogy szokott, a dabasiak rendre megtalálták a lyukakat a védelmünkön, ezt mutatja az egy félidőben kapott 16 gól is, amire 13-at lőttünk, így a szünetben három volt oda. Az első játékrész legjobbja a hét gólig jutó Ancsin volt.

A második félidő ugyanott folytatódott, ahol az első véget ért, a dabasiak belövöldözték a helyzeteiket, mi kihagytuk, így pillanatok alatt öt lett közte. (14-19) A vendégek lassú támadójátékának feküdhetett volna az, hogy ekkora előnyt sikerült szerezniük, ám elkezdtek ők is fáradni, jöttek náluk is a hibák, amiket kihasználtunk. A kapuban Marián Zernovic is bemutatott néhány bravúrt, és negyed órával a vége előtt a 16 éves Imre Bence második góljával és Pordán Bálint egészpályás találatával egyre feljöttünk (19-20), ami dabasi időkérést eredményezett. Ancsin Gabi 11. góljával tíz perccel a vége előtt ki is egyenlítettünk. (21-21)

Ezután zsinórban kettőt dobott a Dabas (21-23), így kezdhettük újra ledolgozni a hátrányt Horváth Attila időkérése után - erre öt percünk volt. A dabasiak azonban nagyon rutinosan húzták az időt, a játékvezetők ebben partnerek voltak, és ezzel a vendégek behúzták a győzelemmel járó két pontot is.

Köszönjük szurkolóinknak, hogy végig lelkesen buzdították csapatunkat!

Következő mérkőzésünket április 26-án, jövő pénteken Cegléden játsszuk, majd május 5-én, vasárnap a Csurgó látogat az Elek Gyula Arénába.

Kövess bennünket Instagramon is:

Kőkeményen bele kell állni a szombati mérkőzésbe is

Férfi kéziseink a Budakalász otthonában lépnek pályára zsinórban negyedik bajnoki győzelmükért.

Pásztor István: Ez volt a legjobb védekezésünk idén!

A Balatonfüred elleni győztes bajnoki után vezetőedzőnk és csapatkapitányunk értékelt.

Megvan sorozatban a 3. siker, legyőztük a Füredet!

Remek védekezéssel és jó hajrával felülmúltuk a Balatonfüredet a K&H Liga 5. fordulójában.

Szombaton jön a második hazai rangadó!

Férfi kéziseink a Balatonfüred ellen szereznék meg zsinórban harmadik győzelmüket a bajnokságban.

Debreczeni Dávid túl az ezredik gólján

Férfi kézilabdázóink csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért, ennek kapcsán készítettünk vele interjút.

„Ez komoly lehetőség, most kell élni vele!”

Öt Ferencváros-játékossal edzőtáborozik Telkiben – ezúttal csak fiatalokkal – a férfi kéziválogatott.

Ancsin Gábor: Büszke vagyok a csapatra!

Férfi kéziseink dabasi győzelme után válogatott átlövőnk és Pásztor István vezetőedző értékelt.

Nehéz meccsen győztünk Dabason

Férfi kéziseink a második félidőben a maguk javára fordították a Dabas elleni idegenbeli bajnokit.