2024. január 12.
Fölényesen nyertünk a Füred ellen
Férfi kéziseink a második januári edzőmeccsükön is magabiztosan győztek, ezúttal a Balatonfüred ellen.

A téli felkészülés második hetét is edzőmérkőzéssel zárta az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A Dabas elleni múlt pénteki siker után ezúttal közvetlen riválisaink egyikét, a Balatonfüredet fogadtuk az Elek Gyula Arénában. Többen hiányoztak a keretből válogatott szereplés, illetve sérülések miatt, így utánpótlás-játékosaink közül a múlt héten remekük debütált Kovács Boldizsár és a ciprusiak elleni Európa-kupa párharc során bemutatkozó Balogh Ádám és Pető Ábel kapott lehetőséget.

Nem kezdtük jól a találkozót, a helyzeteink megvoltak, de többször is ziccerben rontottunk, így tíz perc után megérdemelten vezettek a vendégek (3-5). Nem kellett azonban sok idő, hogy magunkra találjunk, így az első negyedóra után már nálunk volt az előny (8-7). Borbély Ádám remekül védett, ezzel stabilitást adott az egész csapatnak, fokozatosan növeltük a különbséget, a félidőben már öttel vezettünk (17-12).

A szünet után is irányítottuk a játékot, aki pályára lépett, egytől egyig hozzá tudott tenni. A 47. percben Pásztor István kilencgólos előnyben már úgy kérhetett időt, hogy gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés (29-20). A hajrában még három gólt közétettünk, így fölényes, 36-24-es győzelmet arattunk. Ráadásul fiatal játékosainknak is jól sikerült a beugrás: Kovács Boldizsár három, Pető Ábel egy gólt szerzett, Balogh Ádám pedig többek között hétméterest hárított.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-Green Collect – Balatonfüredi KSE 36-24 (17-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. január 12., 16 óra
A Ferencváros gólszerzői: Bujdosó 7, Bognár 5, Nagy B. 5, Balogh 4, Füzi 3, Kovács B. 3, Mikita 3, Debreczeni 2, Prainer 2, Kovacsics 1, Pető 1

Pásztor István: – Ugyanúgy, mint az első felkészülési mérkőzésünkön, a védekezésre koncentráltunk, illetve a kapussal való jó összhangra. A hatosfal és a nyitott védekezés is egész jól sikerült, látszik az a két hét, amit az idén dolgoztunk, ez a január legfontosabb feladata. Most úgy érzem, jó úton járunk, remélem, ez így is marad.

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

Pazar győzelem után búcsúzunk Európától

Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.