2022. február 12.
Látványos, gólzáporos győzelemmel folytattuk
Férfi kézilabdacsapatunkat a Kecskemét sem tudta megállítani, amelynek 46 gólt dobtunk!

Férfi kézilabda NB I, 14. forduló:
Ferencváros-Kecskemét 46-31 (23-17)
gólszerzők:
Imre 8, Bujdosó 7, Bognár 6, Nagy 4, Prainer 4, Füzi 3, Debreczeni 3, Bohács 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Kovacsics 2, Turák, Tóth, Zernovic, Győri

Együttesünk a betegséggel küzdő Bozo Andjelic és Pordán Bálint nélkül, de a bokasérüléséből már felépült Nagy Bencével a soraiban fogadta a Kecskemétet. Pontosabban Bence elővigyázatosságból csak a kispadon kezdett, és bár nem indult jól számunkra a mérkőzés (0-3 oda), de gyorsan felálltunk, és főleg Bujdosó Bendegúz góljaival fordítani tudtunk. (6-5)

Prainer Viktor is kiválóan helyettesítette Nagy Bencét, a tőle megszokott bátor betörésekkel és életerős lövésekkel háromszor is mattolta az első 20 percben a Kecskemétet, Bognár Alex is jól és gólerősen mozgatta a csapatot. Támadásban rengeteg hibára kényszerítettük a kecskemétieket, gyors lerohanásainkkal folyamatosan húztunk el tőlük, hét is volt a két csapat között. (19-12)

Az első félidőben hét gólig jutott Bujdosó Bendegúz, a második játékrészben a helyére Imre Bence állt be, aki két gyors góllal nyitott, mi pedig egy 6-1-es sorozattal 29-18-ra elhúztunk, gyakorlatilag eldöntve ezzel az összecsapást. Ezt követően nagy adok-kapok alakult ki, a nézők nyílt sisakos, rengeteg gólt hozó mérkőzést láthattak. Már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség: végül 15 góllal nyertünk, és ezzel megerősítettük negyedik helyünket a tabellán.

A következő fordulóban, jövő szombaton a Telekom Veszprém otthonában lépünk pályára.

Kövess bennünket Instagramon is:

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!