Kicsit az ismeretlenbe ugrott augusztus végén férfi kézilabdacsapatunk, amikor megkezdte a szereplését az Európa-liga-selejtező nyitó fordulójában. Akkor a romániai Nagybánya ellen magabiztos, kettős győzelemmel léptünk tovább, már ezzel bizonyítottuk, hogy igenis van keresnivalónk a nemzetközi porondon. Utána a csoportkörbe jutásért a Steaua Bucuresti következett, amellyel szemben az idegenbeli vereség után, drámai csata végén ismét mi örülhettünk, s ezzel már kétségkívül történelmi sikert értünk el.
A főtáblás szereplést egyfajta jutalomjátéknak is fel lehetett fogni, de persze ezt a szakaszt is nagyratörő tervekkel kezdte az együttesünk. A csoportmérkőzések előtt vezetőedzőnk, Pásztor István két célt fogalmazott meg: a továbbjutást, valamint hogy megmutassuk, kik vagyunk. Az elsőnek teljesítésével nehéz lenne vitatkozni, hiszen ott voltunk a Montpellier elleni nyolcaddöntőben, és – bár ez már szubjektívebb kérdés – tulajdonképpen a másodikkal is. Hiszen az a csapat, amely az utolsó négy fordulóban hat pontot szerez és az utolsó pillanatban szerzett góllal harcolja ki a legjobb tizenhat közé jutást a Flensburg elleni meccsen, egyértelműen bemutatkozik az európai mezőnynek.
A nyolcaddöntőben aztán találkoztunk a pillanatnyilag nagyobb játékerőt képviselő, a francia bajnokságot vezető, Bajnokok Ligája-szinten kézilabdázó Montpellier-vel, és a kifejezetten jó első mérkőzés után végül kettős vereséggel búcsúztunk. De az az út, amit a fiúk bejártak ebben a néhány hónapban, valószínűleg sokáig felejthetetlen emlék marad, rengeteget fejlődött a társaság.
És nem csak csapatként, hanem egyénileg is remekül teljesítettek a fiúk: az EHF játékosstatisztikái szerint 16 meccsen szerzett 99 találatával Nagy Bence vezeti a sorozat góllövőlistáját, Borbély Ádámnál egyetlen kapus sem védett több hétméterest (14), míg az utolsó fordulóig Debreczeni Dávidnál csak a Flensburg dán világbajnoka, Hald Jensen blokkolt többször (15).
Bár csak kedden búcsúztunk a nemzetközi kupától, máris kitűzhetjük a következő célt, ami nem más, mint hogy a következő idényben ismét szerepelhessünk Európában, és újra hasonló, felejthetetlen élményekkel gazdagodjunk. Ehhez pedig legalább a negyedik helyet meg kell szereznünk a K&H Ligában, így mostantól valamennyi bajnoki mérkőzésünknek kiemelt jelentősége lesz.
Az első lépést vasárnap 18 órától a legutóbbi fordulóban a Telekom Veszprém ellen pontot szerző HSA NEKA ellen tehetjük meg. Együtt tovább haladhatunk azon a felfelé ívelő pályán, amelyen tavasszal elindult a csapat, legyünk minél többen az Elek Gyula Arénában! Az online jegyértékesítés már zajlik a megszokott felületen.
FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
Selejtező, 1. forduló:
CS Minaur Baiai Mare – Ferencvárosi TC 27-36, 22-38
Selejtező, 2. forduló:
CSA Steaua Bucuresti – Ferencvárosi TC 33-31, 31-35
Csoportmérkőzések:
Valur – Ferencvárosi TC 43-39, 33-33
Ferencvárosi TC – Ystads IF HF 37-34, 35-35
PAUC Handball – Ferencvárosi TC 33-30, 25-28
Ferencvárosi TC – TM Benidorm 32-33, 27-23
SG Flensburg Handewitt – Ferencvárosi TC 42-30, 27-27
Nyolcaddöntő:
Ferencvárosi TC – Montpellier HB 30-36, 29-43
Hazai pályán a szezonban százszázalékos férfi kéziseink jövő vasárnap a címvédőt fogadják az NB I-ben.
Férfi kéziseink a másodosztály éllovasával találkoznak februárban a kupa IV. fordulójában.
Férfi kéziseink óriási csatában legyőzték a végig kapaszkodó Győrt az NB I szombati rangadóján.
Férfi kéziseinkre nagy rangadó vár szombaton, a pillanatnyilag harmadik ETO érkezik az Elek Gyula Arénába.
35 fős keretet hirdetett Chema Rodríugez szövetségi kapitány a januári férfi kézilabda-világbajnokságra.
Átlövőnk csapatkapitányként vezette a válogatottat, és beszélt férfi kéziseink szombati rangadójáról is.
U18-as Eb-bronznak, illetve U16-os Eb-aranynak örülhettek sportolóink.
Ancsin Gábor a férfi kéziválogatott második legeredményesebb játékosa volt Vantaa-ban az Eb-selejtezőn.