2024. január 18.
Elvesztettük a veretlenségünket az Eb-n
Végletekig kiélezett csatában kapott ki a válogatott az osztrákoktól a férfi kézi Eb első középdöntőmeccsén.

„Ne kezdjük el…” – válaszolta az izlandiak keddi, fölényes legyőzése után az FTC-Green Collect irányítója és a válogatott csapkapitánya, Lékai Máté arra a kérdésre, hogy meddig juthat a válogatott a németországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon. S valószínűleg igaza van, hiszen éppen három ehhez hasonló, nagyszerű győzelem után kell a földön maradni, arról nem is beszélve, hogy négy kőkemény meccs vár a mieinkre a középdöntőben is, a sorozat csütörtök délután az osztrákok ellen kezdődött.

Talán az Eb előtt azt gondoltuk, hogy egy esetleges Magyarország – Ausztria mérkőzésnek egyértelmű esélyesei vagyunk, de azt az alakulatot, amely döntetlent játszott a horvátokkal, majd kiejtette a spanyolokat, hatalmas hiba lett volna lebecsülni.

A keret az előző összecsapáshoz képest nem változott, ráadásul Lékai Máté és Imre Bence is a kezdőcsapatban kapott helyet. Kicsit több, mint négy perc után Imre találatával lett 3-0, de a legaktívabb az elején Ancsin Gábor volt, aki az első nyolc percben négyszer is eredményes volt. A 12. percben Lékai találatával már néggyel vezettünk (8-4).

Az osztrákok az időkérésük után hét a hat elleni játékkal próbálkoztak, ebben a szakaszban két-három gól között ingadozott a különbség, majd emberelőnybe kerültünk, s ez esélyt kínált, hogy visszaállítsuk a kényelmesebb előnyt. Ezzel szemben elszórtuk a labdákat, és visszajött ikszre ellenfelünk (13-13). A játékrész hajrájában Bódó Richárt átlövéseinek köszönhetően megvolt a lehetőség, hogy előnnyel menjünk a szünetre, de az utolsó pillanatban kapott gól után döntetlen állt az eredményjelzőn harminc perc után (17-17).

A védekezésünk színvonalán emelni kellett, s ezt az öt-egyes felállással próbálta meg Chema Rodríguez szövetségi kapitány. Ezzel sikerült pozitív változást elérni, sokkal nehezebben kerültek helyzetbe az osztrákok, és visszavettük a vezetést. A 43. percben viszont a meccsen először ellenfelünk volt előnyben (23-24), így az utolsó bő negyedórának a feladata volt, hogy a magunk javára billentsük a találkozót. Támadásban a beállójátékot erőltettük, érthetően, hiszen jöttek szépen a helyzetek, de a kimaradt ziccerek és elmaradt ítéletek miatt nem tudtunk igazán jó szériát produkálni. „Egygólos” mérkőzés lett ez is, és a vége az osztrákoknak sikerült jobban: 20 másodperccel a vége előtt ezt a remek meccset Mykola Bilyk döntötte el (29-30).

Két nap múlva, szombaton 18 órakor a horvátok ellen folytatjuk a középdöntőt.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (2024. január 10-28., Németország)
I. középdöntőcsoport, 1. forduló

Magyarország – Ausztria 29-30 (17-17)
Helyszín: Lanxess Arena, Köln
Időpont: 2024. január 18., 15:30
Játékvezetők: Daniel Accoto Martins, Roberto Accoto Martins
Gólszerzők: Ancsin 4, Bánhidi 4, Lékai 4, Rosta 4, ill. Bodó 3, Bóka 3, Máthé 3, Imre 2, Fazekas 1, Ilic 1, ill. Bilyk 8, Hutecek 6, Weber 6, Wagner 4, Frimmel 2, Mahr 2, Herburger 1, Zivkovic 1

A csoport másik két mérkőzésén: Franciaország – Horvátország (18:00), Németország – Izland (20:30)

Debreczeni Dávid túl az ezredik gólján

Férfi kézilabdázóink csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért, ennek kapcsán készítettünk vele interjút.

„Ez komoly lehetőség, most kell élni vele!”

Öt Ferencváros-játékossal edzőtáborozik Telkiben – ezúttal csak fiatalokkal – a férfi kéziválogatott.

Ancsin Gábor: Büszke vagyok a csapatra!

Férfi kéziseink dabasi győzelme után válogatott átlövőnk és Pásztor István vezetőedző értékelt.

Nehéz meccsen győztünk Dabason

Férfi kéziseink a második félidőben a maguk javára fordították a Dabas elleni idegenbeli bajnokit.

A múlt hétvégi teljesítménnyel lehetünk újra sikeresek

Férfi kéziseink lesz miért visszavágniuk Dabason; a két pont megszerzésére készülnek a szombati bajnokin is.

„Ebben a szellemben kell játszanunk minden meccsen”

Kovacsics Péter szerint a komlói meccsből tanultak is kellettek a Tatabánya fölényes legyőzéséhez – VIDEÓ!

Fölényes győzelem a Tatabánya elleni rangadón

Férfi kézilabdázóink lehengerlő játékot mutattak a nagy rivális ellen, 41-33-re nyertek a Népligetben.