2023. augusztus 8.
Drámai hajrá, nem lett meg a negyeddöntő
Az utolsó pillanatokban felcsillant a remény, de végül a 9-12. helyért folytatjuk az U19-es férfi vb-n.

A portugálok a csütörtök ellenünk szerzett győzelmük után a szlovénok ellen is jól hajráztak, ez pedig azt jelentette, hogy a magyar válogatott a nyolc közé kerüléshez le kell győznie a házigazda horvátokat Varasdon a férfi U19-es kézilabda-világbajnokságon.

A kezdés rémálomszerűen alakult, azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést a hazaiak, és nem egész tíz perc után már öt góllal vezettek (8-3). Az első negyedóra végére visszajöttünk 9-8-ra, sőt, egyenlítettünk is, a játékrész hajrája azonban megint nem sikerült, így a horvátok magabiztos előnnyel mehettek pihenni (15-11).

A szünet után mindent megtett a fordítás érdekében a magyar válogatott, kitartóan üldözte a horvátokat, aminek igazából bő tíz másodperccel a vége előtt lett meg az eredménye (28-28). Az időkérést követően ott is volt a meccslabda Fekete Gellért kezében, lövése viszont a kapufán csattant, a döntetlennel pedig a portugálok jutottak tovább másodikként a középdöntőcsoportból.

A mieink a 9-12. helyért Kaproncán folytatják a világbajnokságot.

U19-ES FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Horvátország)
I. középdöntőcsoport, 2. forduló

Horvátország – Magyarország 28-28 (15-11)
A magyar gólszerzők: Kovács T. 6, Szűcs B. 5, Tóth L. 5, Fekete 4, Balogh B. 2, Kathi 2, Molnár 2, Nagy Á. 1, Szepesi 1

A másik mérkőzésen: Portugália – Szlovénia 28-26

Az ifjúsági válogatott vb-kerete:
Kapusok: Lovistyek László (BFKA-Balatonfüred), Radvánszki Attila (NEKA)
Jobbszélsők: Szűcs Balázs (OTP Bank-Pick Szeged), Terjék Roland (Montpellier HB, francia)
Jobbátlövők: Kathi Sándor (NEKA), Nagy Ádám (HE-DO B.Braun Gyöngyös)
Irányítók: Czabula Máté Huba (BFKA-Veszprém), Csörgő Kristóf (FTC-Green Collect), Hermann Hunor (BFKA-Balatonfüred), Tóth Levente (BFKA-Balatonfüred)
Beálló: Balogh Botond (BFKA-Veszprém), Fekete Gellért (OTP Bank-Pick Szeged), Török-Vida Zsombor (BFKA-Balatonfüred)
Balátlövők: Balogh Dániel (OTP Bank-Pick Szeged), Fercsik Dániel (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Kovács Tamás (NEKA)
Balszélsők: Molnár Robin (OTP Bank-Pick Szeged), Szepesi Zsombor (FTC-Green Collect)

(Fotó: Croatia 2023/Kollektiff images)

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

Pazar győzelem után búcsúzunk Európától

Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.