2023. június 23.
Csoportelsőként megyünk a középdöntőbe
Az első félidőben fordított, a másodikban pedig állva hagyta a dánokat a válogatott a férfi U21-es vb-n.

Papíron a csoportkör utolsó, de jelentőségét tekintve sokkal inkább a középdöntő első fordulójára készült a magyar válogatott Dánia ellen Athénban a német-görög közösrendezésű U21-es férfi kézilabda-világbajnokságon. Az első két találkozón ugyanis százszázalékos mérlegének köszönhetően mindkét csapat kivívta a továbbjutást, s így az egymás ellen szerzett pontokat viszik magukkal a torna következő szakaszába.

Tavaly az U20-as Európa-bajnokságon szintén a csoportkörben találkoztunk velük, akkor három góllal a skandinávok voltak jobbak (25-28), a kontinensviadal végén mégis mi lehettünk elégedettebbek az ötödik helyünkkel az ő nyolcadik pozíciójukkal szemben. Ettől függetlenül – ha nem is sorsdöntő, de – nagyon fontos összecsapás várt a fiúkra, egy esetleges győzelemmel tovább erősíthették a negyeddöntős reményeket.

Az első percek nekünk sikerültek jobban, de ezt követően fokozatosan átvették az irányítást az északiak, és a játékrész hajrájára négygólosra nőtt a hátrányunk (10-14). Ezt követően azonban sikerült megállítani a dánokat, ferencvárosi főszerepléssel kezdtük meg a felzárkózást, és néhány másodperccel a félidő vége előtt Ónodi-Jánoskúti Máté hatalmas bombájával a vezetést is átvettük (16-15).

A szünet után pedig állva hagytuk az ellenfelet, a kapuban Mikler Krisztián kitűnő teljesítményt nyújtott, az ő védései alapozták meg, hogy a meccs hajrájában izgulni sem nagyon kellett, annyira magabiztos volt a válogatott. A 33-28-as siker azt jelenti, hogy csoportelsőként, két ponttal jut a magyar csapat a középdöntőbe, amelyben vasárnap Bahreinnel, hétfőn pedig Svédországgal találkozik.

FÉRFI U21-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG, JÚNIUS 20-JÚLIUS 2.)

E csoport, 3. forduló (Athén)

Magyarország – Dánia 33-28 (16-15)
A magyar csapat gólszerzői: Papp 6, Ilic 5, Lukács 5, Imre 4, Pergel 3, Sisa 3, Karai 2, Krakovszki Zs.2, Fazekas 1, Ónodi-Jánoskúti 1, Sztraka 1

A csoport másik mérkőzésén: Argentína – Norvégia 31-32

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Dánia 4, 3. Norvégia 2, 4. Argentína 0

A magyar válogatott vb-kerete:

Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Jánosi Tamás (BFKA-Balatonfüred), Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

(Fotó: IHF)

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.

Megvannak az időpontok az Európa-liga selejtezőre

Férfi kéziseink Dániában augusztus 31-én, az Elek Gyula Arénában szeptember 8-án találkoznak a Silkeborggal.

Debreczeni Dávid lett az új csapatkapitány

Férfi kézilabdacsapatunk Pordán Bálint távozása után újabb beállót választott kapitányának; őt kérdeztük.

Győztes meccsel kezdtük a felkészülést

Férfi kéziseink négy góllal győzték le a Dabast, új játékosaink remek játékkal debütáltak.

Felmérésekkel és csapatépítővel kezdődött a felkészülés

Férfi kéziseink is elkezdték a nyári alapozást, a cél, hogy a nyár végi El-selejtezőre topformába kerüljenek.