2024. április 18.
Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen
Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Négy győztes párharc után az elődöntőre készül az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata az Európa-kupában. A szerdai bajnoki főpróba jól sikerült a PLER-Budapest otthonában, megfogyatkozva is magabiztos győzelmet arattunk, és megelőztük az addig harmadik helyezett, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Tatabányát.

Szombaton pedig kezdődik a görög Olympiakosz elleni csata az Ek-fináléba kerülésért. Az előttünk álló feladatról a Népligetben nyolcadik szezonját teljesítő jobbszélsőt, Bujdosó Bendegúzt kérdeztük.

– Abszolút ötven-ötven százalékra mondanám az esélyeket, nüanszok dönthetnek majd a továbbjutásról. Az első mérkőzés mindig az ismerkedésről szól, mert készülünk ugyan videóból, de az becsapós, mert az ellenfél általában jobb és gyorsabb kézilabdát játszik. Szinte biztos vagyok benne, hogy csak a jövő héten, Athénban dől el a párharc.

A görögök a negyeddöntőben a szezonban korábban a BL-ben szereplő Celjét is legyőző szlovén Krkát búcsúztatták, hozzánk hasonlóan kettős győzelemmel léptek tovább. Tehát egyértelmű, hogy jó erőkből álló riválisról van szó.

– Egy görög mag alkotja a keret jelentős részét, őket egészítik ki minőségi légiósok. Közülük elsősorban a korábbi Veszprém-játékost, Ivan Sliskovicot említeném, de ott van például a spanyol Angel Montoro is, aki megfordult korábban a Barcelonában. Kicsit hasonlítanak a nyolcaddöntős ellenfelünkhöz, a Besiktashoz, kemény csatára számítok!

Bár a fiúk folyamatosan kizárólag a következő mérkőzésre összpontosítanak, természetesen érzékelik, hogy nagy siker kapujába értek az Európa-kupában. Erről is megkérdeztük a nemzetközi sorozatban 25 találatnál járó játékosunkat.

– Az előttünk álló néhány mérkőzés eldönti, hogy sikeres lesz-e a szezonunk, vagy sem. Ha ezeket eredményesen vívjuk meg, az azt jelenti, hogy a bajnokságban megszerezzük legalább a negyedik helyet, az Európa-kupában pedig döntőt játszunk. Szinte minden nap téma az öltözőben, hogy milyen jó lenne egy trófeát a magasba emelni, és a kitűnően szereplő női csapatunkhoz hasonlóan felkerülni egy nagy győzelemmel a dicsőségfalra.

Nagy szükségünk lesz szurkolóink támogatására az elődöntő odavágóján, amely az eredeti időponthoz képest korábban, 14 órakor kezdődik – erről részletes információkat ITT közöltünk.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA

Elődöntő, 1. mérkőzés
FTC-Green Collect – Olympiakosz SFP
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. április 20., 14 óra
Játékvezetők: Gytis Sniurevicius, Andrius Grigalionis (litvánok)
Jegyek: online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen a Kismartoni úti jegypénztárban (mérkőzésnapon a kezdést megelőző két órában)

Cikkajánló

Borbély Ádám: „Nem engedünk ki egy pillanatra sem!”

Férfi kézilabdacsapatunk egri sikere után kapusunk mellett vezetőedzőnk, Pásztor István értékelt.

Esélyeshez méltó játékkal nyertünk Egerben is

Férfi kézilabdacsapatunk magabiztosan győzött az Eger ellen, és tovább erősítette harmadik helyét a tabellán.

Ha tartjuk a szintet, újra győzhetünk!

Férfi kézilabdacsapatunk a kiesés elől menekülő Eger otthonába látogat, ahol két fontos pontot szerezhet.

Pásztor István: Eggyel közelebb léptünk az álmainkhoz

Férfi kéziseink Budakalász elleni győzelmét vezetőedzőnk mellett az ötgólos Csörgő Kristóf értékelte.

Magabiztosan tartottuk itthon a két pontot

A nehéz kezdés után feljavultak férfi kéziseink, és a végén már nem volt kérdéses a siker a Budakalász ellen.

Már hétvégén visszatérhetünk a „győztes útra”

A bajnoki bronzéremért harcoló férfi kézicsapatunk a veszprémi kupabúcsú után a Budakalászt fogadja szombaton.

Sima meccsen búcsúztunk a kupából Veszprémben

Nem tudott közel kerülni a világ egyik legerősebb együtteséhez férfi kézilabdacsapatunk az MK-negyeddöntőben.

A BL-csoportkör legjobbjával találkozunk a kupában

Férfi kéziseinkre óriási feladat vár szerdán a címvédő Veszprém ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin