2024. március 14.
Az első megvan: simán legyőztük Tunéziát!
Kiválóan sikerült a férfi kéziválogatott nyitómeccse az olimpiai selejtezőn, Lékai volt a legeredményesebb.

A csütörtökön elstartolt selejtezőtornán tizenkét év után juthat ki a férfi kézilabda-válogatott az olimpiára. A januári, németországi Európa-bajnokságon elért történelmi ötödik hely és főleg a mutatott játék bizakodásra ad okot az egyébként kőkemény feladat előtt, de azért ebből kiindulni nem lehet – erről beszéltek játékosaink is felvezető cikkünkben

A norvég–portugál nyitó mérkőzésen északi győzelem született, majd este következtek a mieink az Afrika-bajnokságon bronzérmes tunéziaiak ellen. Este kilenckor pedig következett a nap fő programpontja, a magyar válogatott mérkőzése az Afrika-bajnokságon bronzérmet nyert Tunézia ellen – Imre Bence és Lékai Máté is a kezdőcsapatban kapott helyet.

Szélsőnk első találatára két percet sem kellett várni, és a csapat kezdésére sem lehetett panaszunk, a 7. perc végén már 5-2-re vezettünk éppen Lékai félpályáról üres kapuba ragasztott gólja után. Gyorsan kiderült azonban, hogy nem véletlenül játszik olimpiai selejtezőt az észak-afrikai gárda: nemhogy nem hagyták magukat leszakítani, amikor a mérkőzés második negyedórájába léptünk, ki is egyenlítettek (8-8).

Nem kellett sok idő, és váltottunk, a félidő hajrájára már (ismét) plusz hárommal fordulhattunk, Bodó Richárd adta fel Imrének kínaira, aki ezúttal sem hibázott. A játékrész végét teljes mértékben uraltuk, sorozatban hat magyar találata nem érkezett tunéziai válasz, így hétgólos előnnyel mehetett pihenni a magyar válogatott az ugyan nem telt házas, de ezen az estén remek hangulatú tatabányai arénában – ráadásul a ferencvárosi játékosok hetet vállaltak a tizenhétből (17-10).

A szünet utáni percek kevésbé sikerültek, 4-1-es sorozatot produkáltak a vendégek, de veszélyes közelségbe nem volt esélyük felzárkózni, elsősorban azért, mert ezúttal is gyorsan stabilizálta a játékát a magyar együttes. Sőt, a 44. percre Bánhidi Bence ziccere után kialakult az addigi legnagyobb, nyolcgólos különbség (26-18).

A jelentős előny tudatában joggal bízhattunk abban, hogy az utolsó negyedórában mindössze az lesz a kérdés, hogy hány góllal győzzük le riválisunkat. Ezt a szakaszt is megnyertük, 33-24-es győzelemmel tökéletesen indítottuk az olimpiai selejtezőtornát.

Az első lépést megtette tehát a válogatott Párizs felé, szombat este a szintén kétpontos Norvégia ellen még közelebb kerülhet a kvótához.

FÉRFI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐTORNA (március 14-17., Tatabánya)
1. forduló

Magyarország – Tunézia 33-24 (17-10)
Helyszín:
Tatabányai Multifunkciós Csarnok
Időpont: 2024. március 14., 21:00
Játékvezetők: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic (montenegróiak)
Gólszerzők: Lékai 6, Bodó 4, Bóka 4, Imre 4, Ancsin 3, Bánhidi 3, Rosta 3, Hanusz 2, Ilic 2, Sipos 1, Szita 1, ill. Aziz Aidi 4, Ben Abdallah 4, Rzig 4, Bacha 3, Darmoul 3, Maaref 2, Margheli 2, Chatti 1, Toumi 1

A másik mérkőzésen: Norvégia – Portugália 32-29

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.

Olimpiai bajnokokkal várja csapatunkat a Silkeborg

Férfi kézisienk szombaton dániai El-selejtezővel kezdik az idényt, klasszisokkal felálló rivális következik.

Pásztor: Mindent megcsináltunk, amit szerettem volna

A felkészülés utolsó meccsén legyőztük a szlovén ezüstérmest, férfi kéziseink vezetőedzőjét kérdeztük.