2024. augusztus 31.
Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón
Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Közel Bajnokok Ligája-szintű riválissal találkozott az Európa-liga seljtezőjében az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. Ettől függetlenül az egész párharcot tekintve a továbbjutás, az első, dániai mérkőzésen pedig a jó eredmény reményében lépett pályára együttesünk.

Hatalmas tempót diktált az első percekben mindkét fél, de sajnos ekkora sebesség mellett mi hibáztunk többet, és szinte egyáltalán nem tudtuk megakadályozni, hogy gyors gólokat szerezzenek a hazaiak. A 13. percben Pásztor István négygólos hátrányban kért időt (12-8). Próbálkoztunk cserékkel, hét a hat elleni játékkal, a védekezésben különböző variációkkal, de nem sikerült megfékezni a különbség növekedését. Vezetőedzőnknek már az első félidő 25. percében ki kellett kérnie második idejét (19-11), azt egy háromgólos széria követte, de a játékrész hajrájában kapott két üres kapus visszalökött minket mínusz nyolcra (22-14).

A szünet után már annyira nem rohantak át rajtunk a dánok, de sajnos így is gyorsan kiépítették a tízgólos különbséget, így a hátralévő reális célkitűzés az lehetett, hogy meccsben maradjunk a továbbjutás szempontjából. A második félidő közepén sajnos ismét szétesett a játékunk, az 50. percben Pásztor István utolsó időkérési lehetőségét is elhasználta, mínusz tizenötről kellett volna felzárkózni. De sajnos ez egy olyan nap volt, amelyen nagyon kevés dolog sikerült, nem férhetett kétség a Silkeborg magabiztos sikeréhez, 45-27 lett a vége.

A jövő vasárnapi visszavágón a legfőbb feladatunk az lehet, hogy bizonyítsuk, valójában sokkal közelebb vagyunk a dán csapathoz, mint ami a szombati találkozóból látszott.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
Első mérkőzés

Bjerringbro-Silkeborg – FTC-Green Collect 45-27 (22-14)
Helyszín: Jysk Aréna, Silkeborg
Időpont: 2024. augusztus 31., 14 óra
Játékvezetők: Javier Alvarez Mata, Yon Bustamente Lopez (spanyolok)
Gólszerzők: N. Christensen 11, Boldsen 7, Lauge 7, Lenbroch 6, Lynggard 6, Astorsson 4, P. Christensen 1, Larsen 1, Petersen 1, Zachariassen 1,  ill. Lékai 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Ancsin 3, Debreczeni 3, Karai 3, Nagy B. 3, Győri M. 2, Csörgő 1, Füzi 1, Juhász 1, Kovacsics 1, Tóth Á. 1

Pásztor István: – Szinte semmit sem tudtunk megvalósítani abból, amit szerettünk volna, a védekezésünk és a visszarendeződésünk katasztrofális volt, támadásban pedig nem lőttünk elég pontosan. Megérdemelten nyert az ellenfél ezzel a különbséggel is.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.

Olimpiai bajnokokkal várja csapatunkat a Silkeborg

Férfi kézisienk szombaton dániai El-selejtezővel kezdik az idényt, klasszisokkal felálló rivális következik.

Pásztor: Mindent megcsináltunk, amit szerettem volna

A felkészülés utolsó meccsén legyőztük a szlovén ezüstérmest, férfi kéziseink vezetőedzőjét kérdeztük.

Remek játékkal győztük le az El-résztvevő szlovénokat

Férfi kézilabdacsapatunk a Trebnje elleni sikerélménnyel fordulhat a dániai El-selejtező felé.

Kikaptunk a boglári edzőtábor végén

A felkészülés legkeményebb hetét a nyáron alaposan megerősödött Győr ellen zárták férfi kéziseink.

Már olimpikonjainkkal edzőtáborozunk

A héten Balatonbogláron készülnek férfi kéziseink, hétfő óta Lékai Mátéval és Ancsin Gáborral kiegészülve.

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.