2023. augusztus 4.
Átrobogott Új-Zélandon az ifjúsági válogatott
Csaknem 50 gólt lőtt, és megszerezte második győzelmét a magyar csapat a férfi U19-es kézi vb-n.

A nyitó fordulóban aratott magabiztos siker után a második csoportmeccsén is egyértelműen favoritként lépett pályára a szerdán a szlovénoktól 60-11-es vereséget szenvedő Új-Zéland ellen a magyar válogattt a horvátországi U19-es kézilabda-világbajnokságon.

Csörgő Kristófék (a marokkóiak ellen a meccs legjobbjának választott Szepesi Zsombort ezúttal nem jelölte a keretbe a szakmai stáb) 7-0-val indították a találkozót, és végig látszott, hogy egészen más szinten kézilabdáznak, mint riválisuk.

A félidei 26-2 után a második harminc percben kicsit lassabb ütemben estek a gólok, de a 49-6-os siker – amelyből irányítónk négy góllal vette ki a részét – természetesen így is kiütésesnek mondható.

A könnyed győzelemnek köszönhetően a magyar válogatott már szinte továbbjutott a középdöntőbe, és szombaton a szlovénokkal a csoportelsőségért és a továbbvihető két pontért harcolhat.

U19-ES FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Horvátország)
B-csoport, 2. forduló

Új-Zéland – Magyarország 6-49 (2-26)
A magyar gólszerzők: Terjék 8, Fercsik 5, Kathi 5, Szűcs B. 5, Csörgő 4, Hermann 4, Török-Vida 4, Balogh B. 3, Balogh D. 3, Molnár 3, Kovács T. 2, Nagy Á. 2, Czabula 1

A másik mérkőzésen: Szlovénia – Marokkó (később játsszák)

Az ifjúsági válogatott vb-kerete:
Kapusok: Lovistyek László (BFKA-Balatonfüred), Radvánszki Attila (NEKA)
Jobbszélsők: Szűcs Balázs (OTP Bank-Pick Szeged), Terjék Roland (Montpellier HB, francia)
Jobbátlövők: Kathi Sándor (NEKA), Nagy Ádám (HE-DO B.Braun Gyöngyös)
Irányítók: Czabula Máté Huba (BFKA-Veszprém), Csörgő Kristóf (FTC-Green Collect), Hermann Hunor (BFKA-Balatonfüred), Tóth Levente (BFKA-Balatonfüred)
Beálló: Balogh Botond (BFKA-Veszprém), Fekete Gellért (OTP Bank-Pick Szeged), Török-Vida Zsombor (BFKA-Balatonfüred)
Balátlövők: Balogh Dániel (OTP Bank-Pick Szeged), Fercsik Dániel (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Kovács Tamás (NEKA)
Balszélsők: Molnár Robin (OTP Bank-Pick Szeged), Szepesi Zsombor (FTC-Green Collect)

(Fotó: Croatia 2023/Kollektiff images)

Kőkeményen bele kell állni a szombati mérkőzésbe is

Férfi kéziseink a Budakalász otthonában lépnek pályára zsinórban negyedik bajnoki győzelmükért.

Pásztor István: Ez volt a legjobb védekezésünk idén!

A Balatonfüred elleni győztes bajnoki után vezetőedzőnk és csapatkapitányunk értékelt.

Megvan sorozatban a 3. siker, legyőztük a Füredet!

Remek védekezéssel és jó hajrával felülmúltuk a Balatonfüredet a K&H Liga 5. fordulójában.

Szombaton jön a második hazai rangadó!

Férfi kéziseink a Balatonfüred ellen szereznék meg zsinórban harmadik győzelmüket a bajnokságban.

Debreczeni Dávid túl az ezredik gólján

Férfi kézilabdázóink csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért, ennek kapcsán készítettünk vele interjút.

„Ez komoly lehetőség, most kell élni vele!”

Öt Ferencváros-játékossal edzőtáborozik Telkiben – ezúttal csak fiatalokkal – a férfi kéziválogatott.

Ancsin Gábor: Büszke vagyok a csapatra!

Férfi kéziseink dabasi győzelme után válogatott átlövőnk és Pásztor István vezetőedző értékelt.

Nehéz meccsen győztünk Dabason

Férfi kéziseink a második félidőben a maguk javára fordították a Dabas elleni idegenbeli bajnokit.