2023. november 5.
A „visszavágón” tízzel győztük le a lengyeleket
A szombatinál is simábban nyert Békéscsabán a férfi kézilabda-válogatott.

A szombati, négygólos siker után ezúttal nem Szegeden, hanem Békéscsabán találkozott a lengyelekkel a férfi kézilabda-válogatott, a második összecsapásra Lékai Máté mellett Ónodi-Jánoskúti Máté is a csapatba került.

Ezúttal Lékai nem a meccs utolsó, hanem az első szakaszában, bő negyedórát játszott, s ebben a szakaszban jelentős előnyt építettünk ki elsősorban a 3. és 13. perc között produkált 7-1-es szériának köszönhetően. A félidő hajrájában pályára lépett Ónodi-Jánoskúti is, és az április Eb-selejtezőkhöz hasonlóan ezúttal is betalált, miközben ötgólos előnyben mehettünk pihenni (16-11).

A második félidőre még talán az elsőnél is jobb tempóban jöttünk ki, a 40. percben már tízgólos volt a magyar előny (24-14). Ezzel pedig el is dőlt a mérkőzés, a hátralévő időben már csak a különbség volt kérdéses, az pedig éppen tíz maradt a végére is, a 36-26-os sikerrel százszázalékos hétvégét zárt a válogatott.

FÉRFI KÉZILABDA VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Magyarország – Lengyelország 36-26 (16-11)
Helyszín: Városi Sportcsarnok, Békéscsaba
Időpont: 2023. november 5., 16 óra
Játékvezetők: Gjorgji Nachevski, Slave Nikolov (észak-macedónok)
Gólszerzők: Krakovszki B. 6, Rosta 6, Szöllősi 5, Szita 4, Bodó 3, Bóka 3, Máthé 3, Ligetvári 2, Krakovszki Zs. 1, Hanusz 1, Ónodi-Jánoskúti 1, Rodríguez Alvarez 1, ill. Daszek 5, Gebala 5, Gajek 4, Olejniczak 4, Dzialakiewicz 3, Komarzewski 2, Czaplinski 1, Ossowski 1, Pietrasik 1

Már olimpikonjainkkal edzőtáborozunk

A héten Balatonbogláron készülnek férfi kéziseink, hétfő óta Lékai Mátéval és Ancsin Gáborral kiegészülve.

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.

Megvannak az időpontok az Európa-liga selejtezőre

Férfi kéziseink Dániában augusztus 31-én, az Elek Gyula Arénában szeptember 8-án találkoznak a Silkeborggal.

Debreczeni Dávid lett az új csapatkapitány

Férfi kézilabdacsapatunk Pordán Bálint távozása után újabb beállót választott kapitányának; őt kérdeztük.

Győztes meccsel kezdtük a felkészülést

Férfi kéziseink négy góllal győzték le a Dabast, új játékosaink remek játékkal debütáltak.

Felmérésekkel és csapatépítővel kezdődött a felkészülés

Férfi kéziseink is elkezdték a nyári alapozást, a cél, hogy a nyár végi El-selejtezőre topformába kerüljenek.