2023. június 22.
A norvégokon is simán átlépett a juniorválogatott
A második mérkőzését is jelentős különbséggel nyerte meg a magyar csapat a férfi U21-es vb-n.

Sima mérkőzéseket hozott az Athénban zajló E csoport első fordulója az U21-es kézilabda-világbajnokságon. A magyar válogatott nyolc góllal múlta felül Argentínát (30-22), a dánok pedig tizeneggyel győzték le a norvégokat. Mindezt azt jelentette, hogy amennyiben a mieink a középdöntőben szeretnék folytatni vasárnaptól, nagy valószínűséggel a nyitónapon vereséget szenvedett északi rivális ellen győzniük kell.

Ennek megfelelően remekül sikerült a start, Palasics Kristóf remek védései alapozták meg a korai magyar előnyt, bő tíz perc után pedig a hétméteresre a kispadról beszálló Imre Bence találatával már négy góllal vezettünk (3-7). Volt hatgólos is a különbség, de egy rövidzárlat elég volt arra, hogy a norvégok visszajöjjenek „látótávolságra”, mínusz háromra.

A második negyedórában – akkor már Imrével és Ónodi-Jánoskúti Mátéval a pályán – újra jelentős előny építésébe kezdtünk, jobbátlövőnk kétszer is betalált, a számláló pedig egy híján húsz magyar gólnál állt meg a félidőben, hétgólos előnyben, nyugodtan mehettünk pihenni (12-19).

A folytatásban sokkal több hibával kézilabdáztunk, de aggasztó közelségbe bő tíz perc után sem kerültek az északiak, csupán mínusz ötig jutottak. A hátralévő időben lényegesen lassabb tempót diktáltak a mieink is, ez eredményezte, hogy szinte stagnált a különbség a felek között. A végén viszont meg is nyertük a második félidőt is, és a 31-22-es sikerrel megőriztük százszázalékos mérlegünket.

Pénteken 19.15-kor Dánia következik a csoportdöntőn, az a mérkőzés tulajdonképpen előrehozott középdöntős csatának is tekinthető.

FÉRFI U21-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG, JÚNIUS 20-JÚLIUS 2.)

E csoport, 2. forduló (Athén)

Norvégia – Magyarország 22-31 (12-19)
A magyar csapat gólszerzői: Lukács 6, Ilic 5, Fazekas 3, Karai 3, Pergel 3, Sztraka 3, Krakovszki Zs. 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Imre 1, Ludmán 1, Papp 1, Palasics 1

A csoport másik mérkőzésén: Dánia – Argentína 31-28

A magyar válogatott utolsó csoportmérkőzése:

Június 23., péntek
19:15 Magyarország – Dánia

A magyar válogatott vb-kerete:

Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Jánosi Tamás (BFKA-Balatonfüred), Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!