2024. január 22.
A németekkel már nem bírtunk
A szoros első félidő után a másodikban átrohantak a németek a mieinken a kézi Eb-középdöntőben.

Úgy kezdte a németországi férfi kézilabda Európa-bajnokság utolsó hetét a magyar válogatott, hogy még versenyben van a legnagyobb célokért is. A legnehezebb riválisok viszont csak ezután következtek, hétfőn este éppen az osztrákok ellen szintén botló németek, akiknek hazai környezetben az „életben maradás” volt a tét a mieink ellen.

Egy cseppet sem illetődtünk meg a természetesen német szurkolókkal teli Lanxess Arénában, sőt, remekül kezdtünk, 5-3-ra vezettünk hatpercnyi játék után. Az gyorsan kiderült, hogy ez a meccs nem a védelmekről és a kapusteljesítményről szól, mindkét válogatott támadásban nyújtott kiemelkedőt.

A 21. perc végén 1-0 után vezettek újra a hazaiak (13-12), de ettől nem torpantunk meg, nem sokkal később újra előnyben voltunk. A játékrész legvége a németeknek sikerült jobban, és egy gyermeteg hiba után még örülhettünk, hogy csak eggyel vezet ellenfelünk (18-17).

A fordulás után mi vezettük az első támadást, de szinte azonnal elszórtuk a labdát, és ezt követően szó szerint átrohantak rajtunk a németek. Ráadásul a mezőnyben elkövetett hibák mellett a kapusteljesítmények között is nagy volt a különbség: Wolff jól védett, a mieink viszont ezúttal nem igazán tudtak hozzátenni. Így nem lehetett esélyünk a házigazda ellen, amely megérdemelten, 35-28-ra nyert.

A magyar válogatott szerdán 18 órakor a franciák ellen zárja a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjét.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (2024. január 10-28., Németország)
I. középdöntőcsoport, 3. forduló

Németország – Magyarország 35-28 (18-17)
Helyszín: Lanxess Arena, Köln
Időpont: 2024. január 22., 20:30
Játékvezetők: Lars Jorum, Havard Kleven (norvégok)
Gólszerzők: Köster 8, Golla 4, Häfner 4, Heymann 4, Knorr 4, Kohlbacher 4, Steinert 4, Dahmke 3, ill. Ancsin 6, Rosta 6, Bodó 4, Lékai 4, Fazekas 2, Imre 2, Bánhidi 1, Bóka 1, Ligetvári 1, Szita 1

A másik két mérkőzésen: Horvátország – Izland 30-35, Franciaország – Ausztria, 33-28

A középdöntőcsoport állása: 1. Franciaország 8 pont, 2. Németország 5, 3. Magyarország 4 (119-116), 4. Ausztria 4 (108-112), 5. Izland 2, 6. Horvátország 1

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!

Rajtol az olimpiai felkészülés

A női kéziválogatott vasárnap, a férfiegyüttes hétfőn kezdi a közös gyakorlást a párizsi játékokra.

Csörgő Kristóf tanulásban is a legjobbak között

Férfi kéziseink sérülésből lábadozó fiatal irányítója ismét elnyerte a Magyarország tehetsége elismerést.

A BL-csapatok után mi voltunk a leggólerősebbek

Férfi kéziseink nemcsak eredményesség tekintetében, hanem számokban is sikeres szezont zártak.