2021. május 9.
Remek OB-bronzérem, Fekete Dorina ott lesz az Eb-n!
Maratonspecialista kajakosunk a legjobb U23-as korú versenyzőként kvalifikálta magát a kontinensviadalra!

Május 7-e és 9-e között Győrben rendezték meg a kajak-kenusok Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság és Ifjúsági és Felnőtt Európa-bajnoki válogató versenyét, amelyen az FTC-Rekontir sportolói is képviseltették magukat.

A ferencvárosi kajakosok közül a legjobb eredményt Fekete Dorina érte el, aki a K1 női felnőtt 26 kilométeres távon a harmadik helyen ért célba! Versenyzőnk eredménye azért is különösen értékes, hiszen egyben ő lett a mezőny legjobb U23-as korú tagja, így indulási jogot szerzett a korosztályos Európa-bajnokságon!

„A rajt után kialakult kettő négyfős csoport, Dorinának a másodikban sikerült megragadnia. A táv első felében nem volt nagy változás, egy-két perces lemaradásban követték csoportjával az élen haladókat. Nagyjából nyolc kilométerrel a vége előtt aztán két lány, ráadásul Dorina legnagyobb korosztályos ellenfelei az Eb-kvalifikációt illetően leszakadt az élmenőktől. Ekkor jeleztem Dorinának, hogy meglehet az Eb, iramot kell váltani! Az utolsó öt kilométeren aztán már ő volt az egész mezőnyben a leggyorsabb, fel is ért a 3-4. helyen állókra, akik nem tudtak válaszolni az iramváltásra, így le is maradtak. A hajrában még a második helyen haladót is megközelítette egy percre, de előzni már nem tudott. A mezőny legjobb U23-as korú tagjaként viszont így is megvan a biztos Európa-bajnoki részvétel!” – mesélte el a verseny izgalmas részleteit Szellák Dávid szakosztályvezető.

Fekete Dorinának és edzőjének, Glózer Gergelynek szívből gratulálunk!

A verseny részletes eredményei ITT nézhetőek meg.

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.