2022. július 30.
Parádés hajrával megvédte Eb-címét a Fradi versenyzője!
Kajakozónk, Fekete Dorina 2021 után idén Dániában is aranyérmes lett a Maraton Európa-bajnokságon.

Július 29. és 31. között a dániai Silkeborgban rendezik a kajak-kenuzók Maraton Európa-bajnokságát, amelyen az FTC versenyzője, Fekete Dorina (a képen jobbra) két korosztályban is indul. Az első versenye kiválóan alakult a Fradi kajakozójának, ugyanis az U23-asok között címvédőként ismét aranyérmes lett! Dorina 1:49:47-es idővel teljesítette a hat körből álló 22,6 kilométeres távot és nagy hajrá után végül az első helyen csapott a célba a dán Pernille Hostrup és a másik magyar, Csépe Panna előtt.

„Dániához képest nagyon jó időnk volt” – kezdte Fekete Dorina. „Volt ugyan egy kis szél, de sütött a nap, meleg volt. A versenyt tavon rendezik, ami szintén nagyon jó hír. Moszkvához képest többen indultunk, ráadásul rajtgépes rajt volt, ami nagyon ritka maratoni versenyen. Ez nekem még nem az erősségem, de Glózer Gergely edzőmmel ezen is dolgozunk. A víz nagyon jó volt, a futószakaszon viszont a borítás a meleg miatt kissé felpúposodott, illetve a meredekebb lejtőknél figyelnünk kellett, nehogy odaverjük a hajót. A versenyt igazából a finisben nyertem meg, az az egyik nagy erősségem, erre folyamatosan készülünk Gergővel. Azt hozzá kell tennem, hogy bár a versenyt elsőre egy norvég lány nyerte, de őt kizárták, mert a hajója a mérlegelésnél könnyebb volt, mint a miénk. Így lettem végül aranyérmes és védtem meg az Európa-bajnoki címem” – tette hozzá Európa-bajnokunk.

Dorina számára vasárnap folytatódik az Európa-bajnokság, amikor a felnőttek között indul Csépe Pannával párosban.

(Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.