2019. augusztus 13.
Öt érem és két válogatott meghívó
Kajakosaink egy arannyal és négy bronzzal zárták a Serdülő, Ifjúsági és U23-as Magyar Bajnokságot.

Mint arról ITT beszámoltunk, kajak-kenu szakosztályunk egy arany- és két bronzéremmel kezdte a Sukorón megrendezett Serdülő, Ifjúsági és U23-as Magyar Bajnokságot. Az FTC-Rekontir kajakosai a második és a harmadik, záró napon is két érmet szereztek.

A női ifjúságiaknál a 3x200 méteres K1-es váltónk (Takács Tímea, Pichler Anna, Hegedűs Dóra) és a 4000 méteren induló, Takács Tímea, Hegedűs Dóra, Torda Csenge, Pichler Anna összeállítású kajak négyesünk is bronzérmet nyert.

„Kirkov Valentin a 200 méteren elért harmadik helyével bekerült az U23-as válogatottban, míg Keresztes Kristóf három számban, 200 méteren egyesben, párosban és négyesben is kijutott az Olimpiai Reménységek versenyére. Egyesben ráadásul A-egységként lesz ott, ugyanis az előtte végző két versenyző egy évvel idősebb, így ők kiestek ebből a korosztályból” – mondta a verseny után Szellák Dávid szakosztályvezető.

Serdülő, Ifjúsági és U23-as Magyar Bajnokság, Sukoró
FÉRFI
U23
K1, 200 m: 3. Kirkov Valentin
Ifjúsági, U17-U18
K1, 200 m: 3. Keresztes Kristóf
K2, 200 m: 1. Orosz Ákos, Keresztes Kristóf (FTC)
K1, 500 m: 5. Keresztes Kristóf
Serdülő, U15, K1, 2000 m: 11. Erdőssy Dániel
NŐI
K1, 1000 m: 5. Fekete Dorina
K4, 1000 m: 4. FTC (Fekete Dorina, Torda Csenge, Pichler Anna, Takács Tímea)
K1, 3x200 m váltó: 3. FTC (Takács Tímea, Pichler Anna, Hegedűs Dóra)
K4, 4000 m: 3. FTC (Takács Tímea, Hegedűs Dóra, Torda Csenge, Pichler Anna)
K1, 4000 m: 4. Fekete Dorina

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.