2021. június 6.
Kozák Danuta egyesben Eb-ezüstérmes 500 méteren
Ötszörös olimpiai bajnokunk a szombati páros aranyérem után egyesben másodikként ért célba.

Amint arról korábban beszámoltunk, a Ferencváros és a magyar válogatott kajakosa, az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta (képünkön) szombaton Bodonyi Dórával párban K2 500 méteren aranyérmet szerzett a lengyelországi Poznanban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon, megszerezve ezzel pályafutása 18., ferencvárosi sportolóként pedig az első Eb-aranyérmét.

Klasszisunk vasárnap, az Eb zárónapján egyesben is rajthoz állt az 500 méteres döntőben, ahová előfutama győzteseként közvetlenül, középfutam nélkül kvalifikálta magát. Danuta nem rajtolt rosszul, 250 méterig rendkívül szorosan haladt együtt a mezőny. A táv második felében aztán sikerült leszakítani az előzetesen legnagyobb ellenfeleknek vélt szerb Milica Novakovicsot és a hazai pályán versenyző lengyel Helena Wisniewskát is, ám az egyébként sprintspecialista dán Emma Jörgensen rendkívül jól tartotta magát a 6-os pályán. Olyannyira jól, hogy Kozák hiába indított nagy hajrát, már nem tudta megelőzni, és 560 ezredmásodperccel lemaradva a második helyen ért célba.

Ötszörös olimpiai, tizennégyszeres világ- és tizennyolcszoros Európa-bajnokunk így a kontinensviadal zárónapján egy ezüstéremmel gazdagította gyűjteményét.

- Hiányoltam a robbanékonyságomat. A válogató után zsinórban a második komoly versenyen vagyok túl, két hétvége egyhuzamban talán már sok volt egy kicsit. Ráadásul ez az Eb egy eléggé elnyújtott, négynapos verseny volt. Sajnos nem tudtam úgy robbantani, ahogy terveztem és szerettem volna. Nem örülök, hogy megvert a dán lány, de ez most így jött ki. A rajtom úgy érzem, rendben volt, de utána nem jöttem úgy a mezőnnyel, ahogy akartam, és a hajrá, a végén az indítás nem volt az igazi. Az biztos, hogy az olimpiáig javítani kell ezt a pályát, fejben is van hová javulni, de van még két hónapunk, úgyhogy bízom benne, hogy ez sikerülni fog - nyilatkozta Kozák Danuta az M4 Sportnak közvetlenül a futam után.

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.