2021. augusztus 10.
Korosztályos bajnoki címek Szegedről
Kajak-kenu szakosztályunk 21 fős csapata tíz érmet lapátolt össze az utánpótlás országos bajnokságon.

Augusztus 5-e és 8-a között a szegedi Maty-éren rendezték a kajak-kenusok serdülő, ifjúsági és U23-as országos bajnokságát. A Ferencváros szakosztálya 21 fős csapattal képviseltette magát a különböző versenyszámokban.

A hagyományoknak megfelelően csapatunk ezúttal is kiválóan teljesített. Két számban is aranyérmet ünnepelhettünk, magyar bajnok lett a férfi U23-as négyes 1000 (Zöld Zoltán-Steinbach Ferenc-Tomori Gergely és a vasasos Kovács Gergő összeállításban) és 500 méteren (Kiss Ádám-Keresztes Kristóf-Tomori Gergely és a vasasos Kovács Gergő összeállításban) is. Ezüstérmet szerzett K1 női U23 5000 méteren a korosztályában nemrég maratoni Európa-bajnoki címet ünneplő Fekete Dorina, valamint szintén U23-ban a K2 férfi 200 méteres párosunk, és a férfi négyesek között az U23-as 200 és 1000 méteres, valamint az ifjúsági 500 méteres egység. Bronzérmet vihetett haza U23-as korosztályban 200 méter egyesben Kirkov Valentin, valamint az 500 méteres férfi páros és ugyanezen a távon a négyes is.

Az FTC csapata összesen 2 arany- 5 ezüst- és 3 bronzérmet szerzett, ezzel az éremtáblázat 20. helyén végzett összesen 51 induló egyesület közül. Ezen kívül is értünk el szép pontszerző helyeket, szám szerint 4 negyedik, 2 ötödik, 5 hatodik, 2 nyolcadik és 2 kilencedik helyet szerzett a ferencvárosi küldöttség a dobogós helyeken túl.

Az országos bajnokság összes eredménye elérhető IDE KATTINTVA.

Kajak-kenu, serdülő, ifjúsági és U23-as országos bajnokság, Szeged

A Ferencváros sportolóinak részletes eredményei

Magyar Bajnokok lettek: Kiss Ádám, Keresztes Kristóf, Steinbach Ferenc,Tomori Gergely, Zöld Zoltán.

Aranyérmesek
K4 férfi U23 1000m: Zöld Zoltán-Steinbach Ferenc-Tomori Gergely-Kovács Gergő(VASAS)
K4 férfi U23 500m: Kiss Ádám-Keresztes Kristóf-Tomori Gergely-Kovács Gergő(VASAS)

Ezüstérmesek
K1 női U23 5000m: Fekete Dorina
K2 férfi U23 200m: Keresztes Kristóf-Tomori Gergely
K4 férfi U23 1000m: Istenes Márton-Czuffer Attila-Tribol Bence(ESMTK)-Tribol Bertalan(ESMTK)
K4 férfi ifjúsági 500m: Révész Álmos-Ruzicska Péter-Pörnecz Dávid(PÉCS)-Krikler Zalán(PÉCS)
K4 férfi U23 200m: Kirkov Valentin-Keresztes Kristóf-Tomori Gergely-Nikodém Patrik(AVSE)

Bronzérmesek
K-1 férfi U23 200m: Kirkov Valentin
K-2 férfi U23 500m: Kirkov Valentin-Radics Krisztián(Óbudai Ganz)
K-4 férfi U23 500m: Zöld Zoltán-Steinbach Ferenc-Tribol Bertalan(ESMTK)-Tribol Bence(ESMTK)

4. helyezettek
K-1 női U23 1000m: Fekete Dorina
K-2 férfi serdülő U15 500m: Kun Zsombor-Fodor Ádám
K-2 férfi U23 500m: Kiss Ádám-Kovács Gergő(VASAS)
K-4 férfi ifjúsági U17-18 1000m: Ruzicska Péter-Pörnecz Dávid(PÉCS)-Krikler Zalán(PÉCS)-Holczer Ákos(PÉCS)

5. helyezettek
K-1 férfi U23 200m: Tomori Gergely
K-4 férfi serdülő U15-16 1000m: Makai Dominik-Kun Zsombor-Fodor Ádám-Fodor Attila

6. helyezettek
K-1 férfi U23 500m: Kirkov Valentin
K-1 férfi U23 5000m: Czuffer Attila
K-2 női ifjúsági U17-18 1000m: Mógor Kiara Ajsa-Kadók Nikolett (Veresegyházi Kajak-Kenu Klub)
K-4 férfi U23 500m: Lászlófalvi Dominik-Istenes Márton-Czuffer Attila-Révész Péter(Szegedi Vízisport Egyesület)
K-4 férfi U23 200m: Révész Álmos-Ruzicska Péter-Tribol Bence(ESMTK)-Tribol Bertalan(ESMTK)

8. helyezettek
K-2 férfi U23 200m: Istenes Márton-Lászlófalvi Dominik
K-4 férfi U23 200m: Lászlófalvi Dominik-Steinbach Ferenc-Zöld Zoltán-Kovács Gergő(VASAS)

9. helyezettek
K-1 férfi U23 200m: Keresztes Kristóf
K-2 férfi U23 200m: Steinbach Ferenc-Zöld Zoltán

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.