2022. augusztus 24.
Két magyar bajnoki cím egy nap alatt
Kenusunk, Balla Virág a C-1 után a C-2 1000 méterén is magyar bajnoki címet szerzett.

A müncheni Multisport Eb után a Doktor24 Felnőtt és Parakenu Magyar Bajnokságon szállt vízre háromszoros Európa-bajnokunk, Balla Virág.

28 éves versenyzőnk s kenu egyesek 1000 méteres döntőjében állt rajthoz, ahol Kisbán Zsófiát és Takács Kincsőt – előbbit egy másodperccel – megelőzve nyert magyar bajnoki címet. A futam után így nyilatkozott:

- Az előfutamban szembeszél volt, az jobban esett, mint a döntő – kezdte magyar bajnokunk. – Fullasztó volt az idő, de a jobboldalról érkező szél is megnehezítette a feladatomat. A végén éreztem, hogy Zsófi jön, próbáltam egy jó befejezést csinálni, de készülve a párosra, úgy voltam vele, hogy ameddig lehet, tartalékolok az erőmből – mondta Balla Virág.

Az egyéni futam után a kenu kettesek 1000-es döntője következett versenyzőnknek, ahol Molnár Rebekával karöltve magabiztosan nyerték a szám fináléját. A bronzérem is ferencvárosi sportoló nyakába került ezen a távon, Kőhalmi Helga Szidónia a BKV-t erősítő Horton Cassandrával párban a harmadik helyen zárt.

(Fotó: kajakkenusport.hu)

Adolf Balázs világbajnoki bronzérmes

Az FTC versenyzője egyéniben is dobogós helyen végzett.

Balla Virág világbajnoki ötödik

Az FTC versenyzője a szamarkandi világbajnokságon szerepelt.

Adolf Balázs világbajnoki ezüstérmes

Egyesületünk versenyzője párosban végzett a második helyen.

Adolf Balázs döntőbe jutott C-2 1000 méteren

Kenusunk Fejes Dániellel párban jutott be az egy kilométeres táv döntőjébe Üzbegisztánban.

Adolf Balázs magyar bajnok C-1 5000 méteren

Négyszeres világbajnokunk magabiztos, remek teljesítménnyel nyert aranyérmet Szolnokon.

Egy-egy ezüst és bronz az ob második napján

Balla Virág egyesben második, Molnár Rebekával párban harmadik lett 500 méteren a női kenusoknál.

Adolf Balázsék bajnoki diadala

Megkezdődött a Ma Santé & Beauté Clinique Felnőtt Magyar Bajnokság, nem olimpiai versenyszámok válogatója.