2019. május 13.
Két döntő az új kajak párosunktól
Az FTC-Rekontir kajak-kenu szakosztálya három döntős helyezéssel zárta a szolnoki rangsoroló versenyt.

Szolnokon rendezték meg a Felnőtt, Ifjúsági és Parakenu Rangsoroló Versenyt, amelyen az FTC-Rekontir öt kajakossal indult. A felnőttek kajakpárosok 1000 méteres számában hatodik lett a nemrég szerződtetett Kugler Attila, Pauman Dániel kettős, amely duó 500-on pedig a kilencedik helyen zárt. A szintén a felnőttek között versenyző Kirkov Valentin az előfutamok során búcsúzott a versenytől.

Az ifjúsági korosztályban EYOF-győztes kajakosunk, Keresztes Kristóf (a képen aluról a negyedik)  a K1-1000 méter B-döntőjében nyolcadik, 2000 méteren pedig a C-döntőben második helyen végzett. A hölgyeknél maratoni Európa-bajnokunk és világbajnoki ezüstérmesünk, Fekete Dorina K1-1000 méteren, a B-döntőben a hetedik pozícióban ért célba, míg 2000 méteren már A-döntőt ment, ahol 13. lett.

Felnőtt, Ifjúsági és Parakenu Rangsoroló, Szolnok
FÉRFI
Felnőtt
K1, 200 m, előfutam: 4. Kirkov Valentin
K2, 500 m, előfutam: 5. FTC (Kugler Attila, Pauman Dániel)
K2, 500 m, döntő: 9. FTC (Kugler Attila, Pauman Dániel)
K2, 1000 m, döntő: 6. FTC (Kugler Attila, Pauman Dániel)

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.