2020. október 6.
Három Fradi-páros is magyar bajnok lett Győrben
Az FTC kajakosai három arany- és két bronzéremmel zárták a Masters Maraton Magyar Bajnokságot.

A hétvégén Győrben rendezték meg a masters korosztály, illetve a szabadidős és egyetemi kajak-kenusok Maraton Magyar Bajnokságát. A férfiaknál kiválóan szerepelt az FTC-Rekontir, ugyanis Masters 35-39 kategóriában a Börcsök Balázs, Dombai András kettős K2 10 kilométeren aranyérmes lett. A Buza Krisztián, Sumicz Benedek (Szabadidős és Egyetemi, K2 10 km) és a Kovács Zoltán, Kassai Álmos (Masters 40-44, K2 10 km) páros bronzérmesként zárt.

A vegyes párosok versenyében két ferencvárosi első helynek örülhettünk. Pálos Panna és Buza Kriszitán (Szabadidős és Egyetemi), illetve Szilágyi Fatime és Kassai Álmos (Masters 40-44) duója egyaránt K2 10 kilométeren állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Graboplast Masters és Parakenu Maraton Magyar Bajnokság, Győr
FÉRFI
Szabadidős és Egyetemi, K2 10 km: 3. FTC (Buza Krisztián, Sumicz Benedek), 4. FTC (Steinbach Ferenc, Zöld Zoltán)
Masters 35-39, K2 10 km: 1. Börcsök Balázs, Dombai András (FTC); 40-44: 3. FTC (Kovács Zoltán, Kassai Álmos)
VEGYES
Szabadidős és Egyetemi, K2 10 km: 1. FTC (Pálos Panna, Buza Krisztián), 4. FTC (Takács Tímea, Sumicz Benedek)
Masters 40-44, K2 10 km: 1. FTC (Szilágyi Fatime, Kassai Álmos)

Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság, Győr
FIÚ
Serdülő (U16), K1 15 km: 8. Erdőssy Dániel

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.