2020. szeptember 22.
Magyar bajnokunk remek bronzzal zárt az ORV-n
Az FTC kajakosa, Keresztes Kristóf a szegedi Olimpiai Reménységek Versenyén is érmet nyert.

A hétvégén Szegeden rendezték meg a kajak-kenusok Olimpiai Reménységek Versenyét, amelyen az FTC-Rekontir kajakosa, Keresztes Kristóf is indult.

EYOF-győztes és ifjúsági magyar bajnok versenyzőnk K1 200 méteren bronzérmet nyert, míg K1 500-on éppen lemaradt a dobogóról, miután negyedik lett. Érdekesség, hogy Kristóf a tavalyi pozsonyi ORV-n mindkét számban a középfutamban búcsúzott, így idén sokkal eredményesebb volt. Az már korábban eldőlt, hogy Keresztes Kristóf és a szintén ferencvárosi Kirkov Valentin is bekerült az U23-as válogatottba.

„Kristóf idei szereplése nagy előrelépés volt a nemzetközi mezőnyben is” – kezdte Szellák Dávid szakosztályvezető. „A korosztályából kifolyólag idén már nem lett volna neki ez a verseny, de mivel az ifjúsági világ- és Európa-bajnokság a koronavírus miatt elmaradt, a nemzetközi szövetség úgy döntött, hogy egy évvel kitolja ezt a korosztályt és az U18-asoknak is megrendezi a versenyt. Most egy kisebb pihenő következik, majd frissen és újult erővel belekezdünk az alapozásba. Jövőre is folytatjuk a jól bevált programunkat. Erősítjük majd Kristóf és Valentin csapathajós teljesítményét, hiszen a következő évben már mindketten az U23-as korcsoportban versenyeznek” – tette hozzá szakosztályvezetőnk.

KAJAK-KENU
OLIMPIAI REMÉNYSÉGEK VERSENYE, SZEGED
FÉRFI
K1 200 m: 3. Keresztes Kristóf
K1 500 m: 4. Keresztes Kristóf

Adolf Balázsék bajnoki diadala

Megkezdődött a Ma Santé & Beauté Clinique Felnőtt Magyar Bajnokság, nem olimpiai versenyszámok válogatója.

Családja szurkolása is segíti az olimpián Adolf Balázst

Kenusunk 1000 méteren és Hajdu Jonatánnal párban 500 méteren méreti meg magát a párizsi játékokon - VIDEÓ!

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.