2024. augusztus 15.
Egy-egy ezüst és bronz az ob második napján
Balla Virág egyesben második, Molnár Rebekával párban harmadik lett 500 méteren a női kenusoknál.

Augusztus 14-e és 16-a között Szolnokon, a Holt-Tiszai Vízisport Telepen rendezik meg a kajak-kenusok felnőtt magyar bajnokságát, amely egyben a nem olimpiai versenyszámok válogatója is. A Ferencvárosi Torna Clubot a párizsi olimpián C-2 500 méteren Hajdu Jonatánnal párban a hatodik, C-1 1000 méteren pedig a 7. helyen záró Adolf Balázs, valamint Balla Virág, Fehér Anna, Molnár Rebeka, Czinege Árpád és Czinege Botond képviselik a versenyen.

Mint megírtuk, a szerdai első versenynapon Adolf Balázs a honvédos Fejes Dániellel párban magyar bajnok lett C-2 1000 méteren, míg a hölgyeknél Balla Virág egyesben 1000 méteren ötödikként zárt, párosban pedig a Fehér Anna-Molnár Rebeka duó a negyedik helyen ért célba.

A csütörtöki második versenynapon a női kenu egyesek 500 méteres távján Balla Virág futamgyőztesként jutott a döntőbe az előfutamokból, a döntőben aztán Bragato Giada mögött két másodperccel elmaradva, az újpesti Horányi Dórát óriási hajrában megverve ezüstérmet szerzett.

C-2 mix 500 méteren Fehér Anna a Kovács Katalin Akadémia versenyzőjével, Fodor Nicholasszal egy hajóban a negyedik helyen ért célba előfutamában, míg a másik előfutamban Molnár Rebeka az SZVTSZ-es Forgó Christopherrel párban hatodik lett a futamában, ami nem volt elég a döntőhöz. A fináléban a Fehér-Fodor páros a 9. helyen ért célba.

Női C-2 500 méteren egyből döntőt rendeztek, amelyben Balla Virág Molnár Rebekával bronzérmes lett.

Fehér és Molnár C-4 vegyes 500 méteren is rajthoz állt Fodor Nicholasszal és Duró Józseffel egy hajóban, az egység végül hatodik lett.

A Magyar Bajnokság pénteki zárónapján a 200 méteres sprinttávon rendeznek futamokat. Női kenu egyesben Molnár Rebeka és Balla Virág, férfi kajak kettesben a Czinege-testvérek, Árpád és Botond, míg K-4-ben Czinegéék az AVSE-s Korompai Lászlóval és Horváth Áronnal állnak rajthoz ferencvárosi részről.

Adolf Balázs világbajnoki bronzérmes

Az FTC versenyzője egyéniben is dobogós helyen végzett.

Balla Virág világbajnoki ötödik

Az FTC versenyzője a szamarkandi világbajnokságon szerepelt.

Adolf Balázs világbajnoki ezüstérmes

Egyesületünk versenyzője párosban végzett a második helyen.

Adolf Balázs döntőbe jutott C-2 1000 méteren

Kenusunk Fejes Dániellel párban jutott be az egy kilométeres táv döntőjébe Üzbegisztánban.

Adolf Balázs magyar bajnok C-1 5000 méteren

Négyszeres világbajnokunk magabiztos, remek teljesítménnyel nyert aranyérmet Szolnokon.

Adolf Balázsék bajnoki diadala

Megkezdődött a Ma Santé & Beauté Clinique Felnőtt Magyar Bajnokság, nem olimpiai versenyszámok válogatója.