2023. június 22.
Balla Virág futamgyőzelemmel döntős az Európa Játékokon
Háromszoros Európa-bajnok kenusunk remek versenyzéssel nyerte meg elődöntős futamát.

Szerdán megkezdődtek a síkvízi kajak-kenu versenyek a lengyelországi Európa Játékokon. Az FTC-t a háromszoros Eb-győztes Balla Virág képviseli női kenu egyes 200 méteren a nemzetközi szövetség hivatalos tájékoztatása szerint Európa-bajnokságnak is minősülő viadalon.

Amint arról korábban beszámoltunk, Balla a csütörtök reggeli előfutamok során futama negyedik helyén végzett, így épphogy, de lemaradt a közvetlen döntős helyekről. Kiválóságunk csütörtök délután a nyolcfős elődöntőben állt rajthoz, amelynek első három helyezettje juthatott tovább a pénteki fináléba.

Az elődöntőben Balla Virág remek rajtot vett, majd végig magabiztos versenyzéssel, 48,531 másodperces idővel az élen zárta a futamot, így bejutott a döntőbe.

A női kenu egyes 200 méteres versenyének fináléját pénteken 15 óra 13 perctől rendezik meg.

(Fotó: Szalmás Péter)

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.