2019. március 1.
Arany és bronz az erőfelmérőről
Fiatal kajakosaink számára a budapesti erőfelmérő versennyel indult a szezon.

Mint minden évben, idén is erőfelmérővel kezdték a szezont fiatal kajak-kenusaink. Februárban országszerte négy helyszínen, Dunakeszin, Pakson, Győrben és Budapesten rendeztek erőfelmérő versenyeket. A ferencvárosi utánpótlás sportolók a fővárosban, a Budapest Honvéd kajak-kenu telepén értek el szép eredményeket.

A fiatalok versenyszámai között szerepelt Cooper-futás, lábemelés, lógás nyújtott karral és fekvőtámasz, míg az idősebbek húzódkodásban és fekvenyomásban is versenyeztek. Az FTC-Rekontir szakosztályának utánpótlás edzője, Glózer Gergely sok gyereket indított. A 2008-as születésű lányoknál az összesített pontszámok alapján Fölsz Eszter (a képen) aranyérmes lett, míg a fiúknál a nemrég a Kovács István Alapítvány által díjazott Gazdag Marcell bronzot szerzett.

A Fradi „sárkánykirálynője” sorra nyeri az aranyérmeket

Molnár Rebeka a kenu mellett sárkányhajósként is remekel. Most bemutatta a különleges hajót - VIDEÓ!

Adolf Balázs Európa-bajnok 5000 méteren

Négy világbajnoki cím után kenusunk Szegeden szerezte meg első Európa-bajnoki címét.

Adolf Balázs negyedik az Eb-n

Kenusunk a C-2 500 döntőjében szerepelt.

Adolf Balázs hatodik lett C-1 1000 méteren az Eb-n

Kenusunk a rossz rajt után nem tudott javítani a szegedi kajak-kenu Eb-n, készülhet az C-2 500 döntőjére.

Adolf Balázs C-1 1000 méteren is döntőbe jutott

Világbajnok kenusunk nagyot csatázott a péntek délelőtti középfutamban, másodikként jutott döntőbe.

Adolf Balázs döntőzik 500 m párosban az Eb-n

Kenusunk Hajdu Jonatánnal párban jutott be a táv döntőjébe a szegedi kontinensviadalon.

Adolf Balázs aranyérmes C-1 1000 méteren

Egyesületünk versenyzője újra nyert a szegedi válogatón.

Adolf Balázs párosban nyert a szegedi válogatón

Kozák Danuta K-1 500-on hatodik lett, míg Balla Virág C-1 200-on harmadikként ért célba.