2024. augusztus 16.
Adolf Balázs magyar bajnok C-1 5000 méteren
Négyszeres világbajnokunk magabiztos, remek teljesítménnyel nyert aranyérmet Szolnokon.

Augusztus 14-e és 16-a között Szolnokon, a Holt-Tiszai Vízisport Telepen rendezik meg a kajak-kenusok felnőtt magyar bajnokságát, amely egyben a nem olimpiai versenyszámok válogatója is. A Ferencvárosi Torna Clubot a párizsi olimpián C-2 500 méteren Hajdu Jonatánnal párban a hatodik, C-1 1000 méteren pedig a 7. helyen záró Adolf Balázs, valamint Balla Virág, Fehér Anna, Molnár Rebeka, Czinege Árpád és Czinege Botond képviselik a versenyen. Az első napon, amelyen Adolf Balázs a honvédos Fejes Dániellel párban aranyérmes lett C-2 1000 méteren, ITT, míg a második napról, amelyen ferencvárosi részről egy-egy ezüst- és bronzérem született, ITT számoltunk be.

A bajnokság záró napján a 200 méteres sprinttávokat rendezték. C-1 női 200 méteren Molnár Rebeka az első, Balla Virág a második előfutamban lett negyedik, ezzel mindketten döntőbe jutottak. A fináléban aztán Molnár ötödikként ért célba, míg Balla ezüstérmet szerzett.

Férfi kajak kettesben a Czinege testvérek, Árpád és Botond futamukban hatodikként végeztek, amivel nem jutottak döntőbe. Négyesben Czinegéék az AVSE-s Korompai Lászlóval és Horváth Áronnal egy hajóban a második előfutamban ötödikek lettek, amivel kvalifikáltak a döntőbe, ahol a hatodik helyen futottak be.

A női kenu párosok egyből döntőztek, itt Balla Virág és Molnár Rebeka a dobogó második fokára állhattak fel.

A C-1 5000 méter döntőjében Adolf Balázs 22:52.803-as időeredménnyel, több mint 10 másodperc előnnyel az első helyen ért célba, így a táv magyar bajnoka lett kedvenc távján. Ez azért is fontos, mert a magyar bajnokság egyben a nem olimpiai számok válogatóversenye is volt.

Adolf Balázs világbajnoki bronzérmes

Az FTC versenyzője egyéniben is dobogós helyen végzett.

Balla Virág világbajnoki ötödik

Az FTC versenyzője a szamarkandi világbajnokságon szerepelt.

Adolf Balázs világbajnoki ezüstérmes

Egyesületünk versenyzője párosban végzett a második helyen.

Adolf Balázs döntőbe jutott C-2 1000 méteren

Kenusunk Fejes Dániellel párban jutott be az egy kilométeres táv döntőjébe Üzbegisztánban.

Egy-egy ezüst és bronz az ob második napján

Balla Virág egyesben második, Molnár Rebekával párban harmadik lett 500 méteren a női kenusoknál.

Adolf Balázsék bajnoki diadala

Megkezdődött a Ma Santé & Beauté Clinique Felnőtt Magyar Bajnokság, nem olimpiai versenyszámok válogatója.