2024. október 12.
Megvan a negyedik győzelem a DEBL-ben
Női hokisaink kapott gól nélküli, 3-0-s győzelmet arattak a Capitals otthonában az osztrák bázisú ligában.

Szombat kora délután ismét pályára léptek női jégkorongozóink az osztrák bázisú DEBL-ben, csapatunk ezúttal a Women Capitals otthonába, Bécsbe látogatott. Lányaink zsinórban három győzelemmel, magabiztosan érkeztek a mérkőzésre.

Kiegyenlítetten kezdődött a találkozó, a kezdeményezést a hazaiak ragadták magukhoz, ez a lövések számán is meglátszott, 13 alkalommal lőtték kapura a pakkot, míg a mieink csak nyolc alkalommal jutottak el idáig, azonban gól egyik oldalon sem született. A második harmad is hasonló ütemben zajlott, azonban itt már sokkal több volt a kiállítás, és így a helyzetek száma is. A mieink a 37. percben kerültek emberhátrányba, azonban egy kiugrásnak köszönhetően Kosztya Laura egy emberhátrányos góllal megszerezte a vezetést (0-1). Ferencvárosi vezetéssel fordultak a felek a harmadik harmadra, ahol több nagyobb lehetőségünk is adódott emberelőnyök révén, de egyik helyzetet sem tudták gólra váltani. Ehhez azonban nem is volt szükség előnyre, a 48. percben Kosztya szerzett újabb gólt (0-2). Nem sokkal később a már két gólpasszt jegyző Sőléd Orsolya szerzett korongot, amivel megszerezte a csapat harmadik gólját, ami végül a találkozó utolsó találata is lett (0-3).

Az FTC-Telekom női jégkorongcsapata ezzel 3-0-ra nyert a Womens Capital otthonában, megszerezve zsinórban a negyedik győzelmét az osztrák bázisú ligában. A mieink legközelebb október 20-án, hazai pályán fogadják majd Villach Lady Hawks együttesét.

Női Jégkorong, DEBL, alapszakasz

EAC Women Capitals – FTC-Telekom 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)

EAC Women Capitals: Falmbigl – Pieller, Varga, Lüftenegger L., Killius, Amon – Szomolanyi, Perko, Mayrhofer, Lüftenegger A., Weegh – Neumayer, Gladity, Steindl, Fabsich, Putschek, Vezetőedző: Jan Lebis

FTC-Telekom: Kaposvári – Rácz, Timkó, Kosztya, Sőléd Kovács-Ferencz – Balogh, Keresztes, Maár, Hidasi Sz., Nemszilaj – Popov, Veszelovszki, Kulcsár, Vezetőedző: Holzer

Gólok: Kosztya (38:32, Sőléd), Kosztya (48:04, Sőléd), Sőléd (52:39)

Elvesztettük veretlenségünket a DEBL-ben

Női jégkorongozóink hazai pályán 11-3-ra kikaptak a Villach csapatától az osztrák bázisú ligában.

Vereség az U25A első meccsén

Női hokisaink a MAC Budapest csapata ellen szenvedtek 4-2-es vereséget idegenben.

Zsinórban a harmadik győzelem is megvan a DEBL-ben

Női jégkorongozóink magabiztos, 6-1-es győzelmet arattak az osztrák bázisú bajnokság legutóbbi mérkőzésén.

Újabb győzelem a DEBL-ben

Női hokisaink hazai pályán arattak 4-3-as, hosszabbításos győzelmet a Graz ellen az osztrák bázisú ligában.

„Tavalyhoz képest nagyon sokat fejlődtek a lányok”

Női jégkorongozóink számára is elindult az új szezon, ami ezúttal is tele lesz kihívásokkal.

Győzelem a szezon első DEBL-meccsén

Női jégkorongozóink idegenben 3-1-re legyőzték a veszprémi Rampage csapatát.

Nemzetközi tornán jártak női hokisaink

A Fradi Erdélyben vett részt a női Négy Nemzet Tornán, amelyen harmadikként zárt Holzer Bernadett csapata.

„Sok fiatal játékos megmutathatta magát”

Női jégkorongozóink vezetőedzője, Holzer Bernadett röviden értékelt a 2023/24-es szezont követően.