2024. szeptember 22.
Győzelem a szezon első DEBL-meccsén
Női jégkorongozóink idegenben 3-1-re legyőzték a veszprémi Rampage csapatát.

Felnőtt női jégkorongcsapatunk számára is elkezdődött a szezon, a mieink Veszprémbe utaztak, hogy lejtásszák idei első alapszakasz-meccsüket az osztrák bázisú DEBL-ben, a Rampage Womens Hockey ellen.

Kiegyenlítetten indult az első harmad, és bár megvoltak a helyzetek mindkét oldalon, egyik fél sem tudta megszerezni a vezetést. A második harmadot egy kiállítással kezdtük, de szerencsére jól védekeztünk, így a hazaiak nem tudtak betalálni. A játék felénél aztán megtört a jég, a hazaiak Maricsek Sára góljával megszerezték a vezetést (1-0). Tíz perccel később, még éppen a harmad lefújása előtt egyenlített a Fradi, Kovács-Ferencz Lorin volt a gólszerző (1-1). Majd egyből jött a következő is, Sőléd Orsolya találatával átvette a vezetést a Ferencváros (1-2). Egygólos FTC-előnnyel fordultak rá a felek a harmadik harmadra, amely sokáig eseménytelenül zajlott. A hazaiak hibáztak a 47. percben, így egy emberelőnyös góllal le tudtuk volna zárni a találkozót, de kimaradt a lehetőség. Pár másodperccel a vége előtt viszont Sőléd ismét betalált, ezzel beállította a 3-1-es végeredményt.

Női jégkorong, DEBL

Rampage - FTC-Telekom 1-3 (0-0, 1-2, 0-1)

Rampage: Szabó F. (Pallai Zs.) – Ivanov, Mahl, Kiss, Balogh, Göksal – Horváth, Zsobrák, Maricsek, Fuke, Patasics – Csehi, Korpa, Fan, Gál, Kalmár – Keresztény, Papp, Kelemen, Debreczei, Vezetőedző: Pukli Máté

FTC-Telekom: Bauer J. (Kaposvári D.) – Kosztya, Sőléd, Kovács-Ferencz, Algács, Rácz – Hidasi Sz., Maár, Popov, Keresztes, Timkó B. – Nemszilaj, Péter, Szűcs, Vezetőedző: Holzer Bernadett

Gólok: Maricsek (28:19) illetve Kovács-Ferencz (38:54, Algács, Sőléd), Sőléd (39:08, Péter Cs., Kovács-Ferencz), Sőléd (59:53, Kosztya)

Elvesztettük veretlenségünket a DEBL-ben

Női jégkorongozóink hazai pályán 11-3-ra kikaptak a Villach csapatától az osztrák bázisú ligában.

Megvan a negyedik győzelem a DEBL-ben

Női hokisaink kapott gól nélküli, 3-0-s győzelmet arattak a Capitals otthonában az osztrák bázisú ligában.

Vereség az U25A első meccsén

Női hokisaink a MAC Budapest csapata ellen szenvedtek 4-2-es vereséget idegenben.

Zsinórban a harmadik győzelem is megvan a DEBL-ben

Női jégkorongozóink magabiztos, 6-1-es győzelmet arattak az osztrák bázisú bajnokság legutóbbi mérkőzésén.

Újabb győzelem a DEBL-ben

Női hokisaink hazai pályán arattak 4-3-as, hosszabbításos győzelmet a Graz ellen az osztrák bázisú ligában.

„Tavalyhoz képest nagyon sokat fejlődtek a lányok”

Női jégkorongozóink számára is elindult az új szezon, ami ezúttal is tele lesz kihívásokkal.

Nemzetközi tornán jártak női hokisaink

A Fradi Erdélyben vett részt a női Négy Nemzet Tornán, amelyen harmadikként zárt Holzer Bernadett csapata.

„Sok fiatal játékos megmutathatta magát”

Női jégkorongozóink vezetőedzője, Holzer Bernadett röviden értékelt a 2023/24-es szezont követően.