2024. október 14.
Vereség az Andersen Ligában
Második számú, OB II-es jégkorongcsapatunk 8-0-ra kikapott a győriektől hazai pályán.

Október elején elrajtolt az Andersen Liga, aminek a nyitónapján az FTC-Telekom, zömében U21-es játékosokból álló második csapata találkozott a Worm Amgels-el Érden. A nyitányon a mieink 3-2-es győzelmet arattak, következő ellenfelük pedig a tavalyi ligagyőztes Győriek voltak.

A Fradi számára nem éppen kedvező módon indult a találkozó, a vendégek a második percben megszerezték a vezetést Almási Márk találatával (0-1). Majd hiába kerültek szinte rögtön emberhátrányba, egy kiugrásnak köszönhetően újabb gólt lőttek, ezúttal Dézsi Bencének köszönhetően (0-2). A második találat után nehéz percek vártak a Fradira, ugyanis előbb Komjátit küldték ki két percre, majd Kocsis kapott 5+20 perc végleges fegyelmi büntetést, de egyik előnyét sem tudta kihasználni az ETO. Végül nem is volt rá szükségük, a szünet előtt ugyanis újabb két alkalommal voltak eredményesek, előbb Nagy Márk talált be (0-3), akit fél perccel később Csata Sebestyén követett (0-4).

Ugyan a szünet után emberelőnyben kezdhettünk, de röviddel a lejárta után ismét fújtak egy végleges kiállítást, Cserepes mehetett öltözni, újabb öt percig voltunk hátrányban. A harmad második felében újfent belekezdett a gólok gyártásába az ETO. A 28. percben Csata lőtte meg önmaga második gólját (0-5), majd egymás után kétszer is betalált Dézsi Bence 0-7-re változtatva az állást. A második harmad végére még összeszedtek a vendégek egy áthúzódó kiállítást, majd rögtön a harmadik harmad elején is kaptak egy kétperces kisbüntetést, aminek köszönhetően másfél percig kettős emberelőnyben tudtunk támadni, de a speciális játék most nem jött össze, ahogyan a szépítő gól sem. Végül több kiállítás is volt még a játék hátralévő részéből, hol hazai, hol vendég oldalról, viszont mind kihasználatlanul maradt. Egy perc volt még hátra a már második harmadban eldőlt játékból, amikor a vendégek részéről még Madácsi Benedek előtt adódott egy utolsó lehetőség, a fiatal pedig nem volt rest kihasználni azt (0-8).

A Ferencváros ugyan idegenben győzni tudott a nyitányon, de hazai pályán végül 8-0-ra kikaptak a tavaly bajnok UNI Győr ETO HC csapatától. Egy győzelemmel és egy vereséggel utazhatnak majd a Sportországi Cápákhoz október 19-én.

Férfi Jégkorong, Andersen Liga, alapszakasz

FTC-Telekom – UNI Győr ETO HC 0-8 (0-4, 0-3, 0-1)

FTC-Telekom: Földes (Herceg) – Farkas, Illés, Szekeres, László M., Kocsis – Molnár, Seréti, Modok, Komáromy, Komjáti – Magyar, Fejes, Máté D., Ábrahám, Rácz – Cserepes, Bóna, Ötvös, Vezetőedző: Bán Károly

UNI Győr ETO HC: Róth (Simo) – Fekete, Takács, Szűcs, Horváth, Dézsi – Csölle, Majoross, Almási, Nagy, Madácsi – Láday, Lévai, Csata, Makovics, Vezetőedző: Láday Lóránt

Gólok: Almási (01:11, Nagy), Dézsi (03:28 EH), Nagy (18:34, Madácsi), Csata (19:08, Majoross), Csata (28:35, Madácsi, Nagy), Dézsi (38:21, Nagy), Dézsi (39:28, Szűcs, Nagy), Madácsi (59:05, Makovics)

Nem alakult jól utánpótlásunk hétvégéje

Négy találkozót játszottak a fiatalok a hétvégén, ebből egyszer, hazai pályán győzött korosztályos csapatunk.

Győzelem az Andersen Liga-nyitányon

Az FTC-Telekom második számú csapata 3-2-es győzelmet aratott Érden a Worm Angels ellen.

Rajtol a jégkorong Andersen Liga

Az FTC-Telekom második számú csapatának is megkezdődnek a küzdelmek az OB II-ben.

Fent és lent is voltak a fiatalok az elmúlt héten

Vegyes eredmények születtek utánpótlás jégkorongcsapatainknál szeptember utolsó hetében.

Dupla meccsek szeptember második hetében

Szeptember második hetén már minden hokis korosztályunk jégre lépett a saját bajnokságában.