2024. október 4.
Rajtol a jégkorong Andersen Liga
Az FTC-Telekom második számú csapatának is megkezdődnek a küzdelmek az OB II-ben.

A Magyar Jégkorong Szövetség 2022-ben indította el az Erste Liga mintájára az Andersen Ligát, amely az OB II-nek felel meg, a mezőnyt kiegészítve zömében U21-esekből álló csapatokkal. A Liga kilenc együttes részvételével rajtolt el két évvel ezelőtt, az első győztes a MAC Ikonok lett. A 2023/24-es szezonban újabb két csapat csatlakozott az Andersen Ligához, míg idén 10 résztvevőre csökkent a létszám. Az elsődleges célja az Andersen Ligának, hogy minél inkább csökkentsék azt a távolságot, ami az OB II és az OB I, vagyis az Erste Liga között van, és hogy minél több fiatalnak legyen lehetősége a későbbiekben feljátszani, vagy akár végleg feljebb is lépni az Erste Ligába.

A bajnokság alapszakasza során minden csapat kétszer találkozik egymással, egy hazai és egy idegenbeli mérkőzés során, így 2025. február 22-ig mindegyik résztvevő 18 meccset játszik le. A rájátszásba az első nyolc helyezett jut be, a párosítás pedig a helyezések alapján alakul ki (1-8., 2-7., 3-6., 4-5.). A rájátszás március elsején indul, a negyeddöntő két győzelemig, az elődöntő és a finálé pedig már három győzelemig tart. Attól függően, hogy a csapatok meddig viszik el a párharcokat, bajnokot leghamarabb április közepén avathatnak.

Az FTC-Telekom második számú, zömében U21-es játékosokból álló csapata idén harmadik alkalommal vesz részt a másodosztályú bajnokságban. Az első szezonban a negyeddöntőben búcsúztak a mieink, tavaly viszont már messzebbre jutottak. Egy kis csavarral ugyan, de csapatunk bejutott az elődöntőbe, és harmadikként végeztek a Ligában. Idén már a nyitónapon pályára is lépnek a mieink a Worm Angels otthonában, méghozzá Érden, első hazai mérkőzésüket pedig majd október 12-én játsszák a tavalyi bajnok UNI Győr ETO HC ellen.

Győzelem az Andersen Liga-nyitányon

Az FTC-Telekom második számú csapata 3-2-es győzelmet aratott Érden a Worm Angels ellen.

Fent és lent is voltak a fiatalok az elmúlt héten

Vegyes eredmények születtek utánpótlás jégkorongcsapatainknál szeptember utolsó hetében.

Dupla meccsek szeptember második hetében

Szeptember második hetén már minden hokis korosztályunk jégre lépett a saját bajnokságában.

Elrajtoltak az utánpótlás bajnokságok

Három korosztályban is érdekeltek voltak a Fradi jégkorongozói szeptember első hetében.

„Az volt az elvárás, hogy a négy közé kerüljünk be”

A szezon zárásaként jégkorongos utánpótlásunk vezetője, Bán Károly összegezte a mögöttünk hagyott szezont.

Harmadikként zártuk az Andersen Ligát

Második számú férfi jégkorongcsapatunk 5-4-re legyőzte a Szeged csapatát az Andersen Liga bronzmeccsén.

Vereség Jászberényben, a bronzéremért küzdhetünk

A jégkorong Andersen Liga elődöntőjének harmadik meccsén 7-3-ra kikapott OB II-es férfi jégkorongcsapatunk.

Vereség a második elődöntős meccsen

A Lehel HC 8-6-ra megnyerte az Andersen Liga-elődöntő második meccsét, jön a harmadik összecsapás.