2024. március 17.
Két helyosztót és egy osztályozót játszottak csapataink
U16-osainknál vegyes eredmények születtek, míg U18-as együttesünk magabiztosan nyerte az osztályozó meccseket.

U16

U16 B együttesünk a korosztályos helyosztók során a 21-26. helyekért áll harcban, a hatcsapatos csoport második meccsén a mieink a Veszprémi Jéglovagokkal találkoztak az előző héten, idegenben. Jobban kezdték a mérkőzést a hazaiak, az első szünetre kétgólos előnyt szereztek, amit a második harmadban újabb hárommal egészítettek ki, így 5-0-s hazai vezetéssel fordultak a csapatok a harmadik harmadra. Kapuscserével kezdtük a záró játékrészt, elöl viszont továbbra sem sikerült bevenni az ellenfél kapuját. Sőt, a harmad felénél ismét hazai gól született, majd végül sikerült kihasználnunk egy emberelőnyt, amivel szépítettünk, de válaszként a hajrában ismét egy hármast kaptunk a veszprémiektől. Bár az utolsó percben még betaláltunk, ez már tényleg csak az eredmény szépítésére volt alkalmas, ami így 9-2 lett a Veszprémi Jéglovagok javára.

A 9-14. helyért küzdő U16 A csapatunk következő helyosztó mérkőzését a KASI ellen játszotta hazai pályán. Kiegyenlítetten kezdődött a meccs, de így is sikerült egygólos előnnyel elmennünk a szünetre. A folytatásban az emberelőnyös speciális egységünk is eredményes volt, majd öt az ötben is lőttünk kettőt, közel az újabb harmadszünethez pedig a Fradi megszerezte a hatodik találatát is, ismét emberelőnyben. Az utolsó 20 perc elején újabb két hazai gólt született, majd egy újabb szépítő találat érkezett a vendégektől, ami után végül 8-2-re az FTC-Telekom nyerte az összecsapást.

U18

Egymás után két osztályozó mérkőzés várt a Fradira a helyosztó mérkőzések előtt, ellenfelünk az Ajkai Óriások voltak. Az első, hazai meccs bár kissé döcögősen indult, még az első szünet előtt sikerült gólra váltanunk egy emberelőnyt, majd egyenlő létszámban is betaláltunk. A második harmadban jött egy emberhátrányos gól is a Fraditól, majd öt az ötben is ismét eredményesek voltunk. A második szünetet követően vendégek is betaláltak, erre azonban két ferencvárosi találat volt a reakció, amivel végül 6-1-re megnyerte az FTC-Telekom az első összecsapást.

A visszavágóra másnap került sor Ajkán. Ezúttal még jobban kezdtük a meccset, a hatodik percben már 3-0-ra vezetett a Fradi, egy időkérés után azonban gyors két találattal egyre csökkentették a különbséget a hazaiak. Sőt, a második harmad első percében egyenlítettek is, ekkor kapust cseréltünk, ami ellenére mégis átvették a vezetést az Óriások, alig egy perccel később viszont egyenlítettünk. Az utolsó harmadot kettős emberhátrányban kezdtük, amit kihasználva újabb gólt lőttek az ajkaiak, így ismét vezettek. Azonban ennek nem sokáig örülhettek, mert gyors egymásutánban három gólt is lőttünk, amivel megfordítottuk a meccset, majd egy hazai kapuscserét követően ismét betaláltunk. Ezzel a találkozó 8-5-el zárult, a Fradi megszerezte második győzelmét is, amivel magasabb helyezésért küzdhet majd a helyosztón.

„Az volt az elvárás, hogy a négy közé kerüljünk be”

A szezon zárásaként jégkorongos utánpótlásunk vezetője, Bán Károly összegezte a mögöttünk hagyott szezont.

Harmadikként zártuk az Andersen Ligát

Második számú férfi jégkorongcsapatunk 5-4-re legyőzte a Szeged csapatát az Andersen Liga bronzmeccsén.

Vereség Jászberényben, a bronzéremért küzdhetünk

A jégkorong Andersen Liga elődöntőjének harmadik meccsén 7-3-ra kikapott OB II-es férfi jégkorongcsapatunk.

Vereség a második elődöntős meccsen

A Lehel HC 8-6-ra megnyerte az Andersen Liga-elődöntő második meccsét, jön a harmadik összecsapás.

Győzelemmel kezdtük az Andersen Liga-elődöntőt

Andersen Ligás férfi hokicsapatunk 3-2-es győzelmet aratott a Lehel HC elleni első elődöntős meccsen.

Mégis ott lehetünk az Andersen Liga elődöntőjében!

Játékos jogosulatlan szerepeltetése miatt elvették a DAB-ASP rájátszásbeli győzelmeit.

Jégkorong UP: Az U14-nek véget ért a bajnokság

Az U14 befejezte, míg az U18 elkezdte a helyosztó meccseket, közben az U16 behúzta legutóbbi mérkőzését.

Újabb vereség, búcsúztunk az Andersen Ligától

A DAB-ASP 7-1-re legyőzte a Ferencvárost az Andersen Liga negyeddöntőjének harmadik, döntő mérkőzésén.