2024. október 5.
Győzelem az Andersen Liga-nyitányon
Az FTC-Telekom második számú csapata 3-2-es győzelmet aratott Érden a Worm Angels ellen.

Ahogy arról beszámoltunk, pénteken a Worm Angels és az FTC-Telekom B érdi mérkőzésével elrajtolt a férfi jégkorong Andersen Liga, vagyis az OB II 2024/25-ös szezonja. A zömében U21-es játékosokból álló csapatunk tavaly a harmadik helyen végzett a sorozatban, így idén sem tehetik alacsonyabbra azt a bizonyos lécet.

Villámgyorsan kezdett a Fradi, szinte egyből a korongbedobást követően az előző szezonban az Erste Ligás első csapatban is lehetőséget kapott Kocsis Botond tört kapura, aki László Márk passzát értékesítette, gyorsan megszerezve ezzel a vezetést (0-1). A szünet előtt még mindkét csapatnak adódott lehetősége a gólszerzésre emberelőnyök révén, de ezek a helyzetek kimaradtak. A második játékrész elejét emberhátrányban töltöttük, a hazaiaknál a remélt egyenlítés ezúttal is elmaradt. A Fradi viszont ismét beköszönt, a korábban gólpasszt kiosztó László Márk talált a kapuba (0-2). Kétgólos előnnyel fordultunk a harmadik harmadra, amit gyorsan újabb találattal növeltünk, egy kivédekezett emberhátrány után Romits Benedek iratkozott fel a gólszerzők listájára (0-3). Az 56. percben a játékvezetők páros kiállítást ítéltek, ebből viszont már a hazaiak jöttek ki jobban, Lencsés Tamás szépített (1-3). Nem sokkal később pedig érkezett a következő Worm Angels-gól, egy időkérést követően Erdély Botond találatával zárkóztak közelebb a hazaiak (2-3). Az utolsó 20 másodpercre ellenfelünk kapus nélkül támadott az egyenlítés reményében, de nem tudták hosszabbításra menteni a találkozót. Az Andersen Liga nyitómérkőzésén végül idegenben 3-2-es ferencvárosi győzelem született.

Férfi Jégkorong, Andersen Liga, alapszakasz

Worm Angels – FTC-Telekom 2-3 (0-1, 0-1, 2-1)

Worm Angels: Bozsó – Lencsés, Szakács, Török, Borbás, Marosi – Erdély, Pálfi, Szepessy B., Szepessy M., Jadlószki – Bogó, Csáti, Gulácsi, Hamvai

FTC-Telekom: Herceg (Hidasi Sz.) – Farkas, Illés, Kocsis, László M., Szekeres – Kárpáti, Molnár, Romits, Komáromy, Modok – Fejes, Magyar, Rácz, Ábrahám G., Szabó – Máté D., Komjáti, Bóna, Cserepes

Gólok: Lencsés (57:08, Borbás), Erdély (58:35, Pálfi, Török) illetve Kocsis (00:07, László M., Szekeres), László M. (35:48, Szekeres, Kocsis), Romits (49:20, Komáromy)

Rajtol a jégkorong Andersen Liga

Az FTC-Telekom második számú csapatának is megkezdődnek a küzdelmek az OB II-ben.

Fent és lent is voltak a fiatalok az elmúlt héten

Vegyes eredmények születtek utánpótlás jégkorongcsapatainknál szeptember utolsó hetében.

Dupla meccsek szeptember második hetében

Szeptember második hetén már minden hokis korosztályunk jégre lépett a saját bajnokságában.

Elrajtoltak az utánpótlás bajnokságok

Három korosztályban is érdekeltek voltak a Fradi jégkorongozói szeptember első hetében.

„Az volt az elvárás, hogy a négy közé kerüljünk be”

A szezon zárásaként jégkorongos utánpótlásunk vezetője, Bán Károly összegezte a mögöttünk hagyott szezont.

Harmadikként zártuk az Andersen Ligát

Második számú férfi jégkorongcsapatunk 5-4-re legyőzte a Szeged csapatát az Andersen Liga bronzmeccsén.

Vereség Jászberényben, a bronzéremért küzdhetünk

A jégkorong Andersen Liga elődöntőjének harmadik meccsén 7-3-ra kikapott OB II-es férfi jégkorongcsapatunk.

Vereség a második elődöntős meccsen

A Lehel HC 8-6-ra megnyerte az Andersen Liga-elődöntő második meccsét, jön a harmadik összecsapás.