2023. március 1.
A negyeddöntő lett a végállomás az Andersen Ligában
Juniorcsapatunk a végletekig kiélezett meccset játszott Dunaújvárosban a párharc utolsó találkozóján.

U14
Amint arról beszámoltunk, U14-es csapatunk a végletekig kiélezett, szoros harmadik mérkőzésen alulmaradt a Vasas elleni negyeddöntős párharc harmadik összecsapásán, így nem jutott be a bajnokság legjobb négy csapata közé. A folytatásban a Fradi az 5-8. helyért vív négycsapatos helyosztót, amelynek során minden csapat kétszer találkozik mindenkivel, egyszer hazai jégen, egyszer idegenben, a végén pedig a tabella dönt az 5-8. helyezésekről. A mieink szombaton Miskolcon kezdték meg a helyosztók sorát, és egy olyan meccsen, amin már három góllal is vezettek, végül 5-4-re nyertek.

U16
Két korosztályos csapatunk közül egyik sem jutott a bajnokság legjobb nyolc csapata közé, A csapatunk a 9-14. helyért, míg B együttesünk a 21-24. helyért vív helyosztókat. A csapatunk soron következő ellenfele A Kárpáti Farkasok együttese volt, a budafoki jégpályán rendezett találkozón az első harmad utolsó percében hiába szereztünk vezetést, ellenfelünk még a szünet előtt egyenlített, mindössze 31 másodperc elteltével a gólunk után. A második harmadban egy Bencze Sebestyén-triplának köszönhetően (ő lőtte első gólunkat is) sikerült hárommal meglépni, a harmadik harmadban pedig még tovább növeltük az előnyt, a vége 9-2-es Fradi-győzelem lett.

B csapatunk két hazai meccset is játszott az elmúlt héten, az SZJA B együttesétől 9-2-re, míg a Szekszárdi Jégmadaraktól 3-2-re kapott ki.

U18
U18-as együttesünk háromból három győzelemmel a zsákban várta a folytatást a bajnokság középszakaszában. Soron következő ellenfelünk idegenben a HKB együttese volt, a találkozó pedig a végletekig kiélezett játékot, majd 4-4-es rendes játékidő és gól nélküli hosszabbítás után szétlövést hozott, amelyben a hazaiak bírták jobban idegekkel, így a Ferencváros elszenvedte első középszakaszbéli vereségét.

U21
Juniorcsapatunk az U21 B alapszakasz utolsó mérkőzésén Győrben lépett jégre. A hazai együttes nem sok kérdést hagyott afelől, ki nyeri a találkozót, és ugyan 8-0-nál a 28. percben, majd majd 9-1-nél a 32. percben szépítettünk, a vége így is súlyos, 14-2-es vereség lett. A Fradi ezzel nem jutott be a juniorbajnokság legjobb nyolc csapata közé.

Az U21-esek, kiegészülve néhány rutinosabb játékossal a felnőtt másodosztályban, az Andersen Ligában is folytatták szereplésüket. Amint arról korábban beszámoltunk, a Ferencváros bejutott a bajnokság rájátszásába, a negyeddöntőben pedig egy vereség és egy győzelem után harmadik mérkőzés döntött a legjobb négy közé jutásról a DAB-ASP együttese ellen. A mindent eldöntő harmadik meccset vasárnap játszották Dunaújvárosban. Ellenfelünk a 24. percben már három góllal vezetett, ezután azonban Farkas Bence, majd Máté Dániel góljával felzárkóztunk közte egyre. Hatalmasat küzdöttünk, a hajrában kapusunkat lecserélve mezőnyjátékosra, üres kapuval rohamoztunk az egyenlítésért, ez azonban nem jött össze, sőt, a DAB egy üres kapus góllal le is zárta a mérkőzést, 4-2-es győzelmével pedig a párharcot is, a dunaújvárosiak jutottak az Andersen Liga elődöntőjébe.

Nem alakult jól utánpótlásunk hétvégéje

Négy találkozót játszottak a fiatalok a hétvégén, ebből egyszer, hazai pályán győzött korosztályos csapatunk.

Vereség az Andersen Ligában

Második számú, OB II-es jégkorongcsapatunk 8-0-ra kikapott a győriektől hazai pályán.

Győzelem az Andersen Liga-nyitányon

Az FTC-Telekom második számú csapata 3-2-es győzelmet aratott Érden a Worm Angels ellen.

Rajtol a jégkorong Andersen Liga

Az FTC-Telekom második számú csapatának is megkezdődnek a küzdelmek az OB II-ben.

Fent és lent is voltak a fiatalok az elmúlt héten

Vegyes eredmények születtek utánpótlás jégkorongcsapatainknál szeptember utolsó hetében.

Dupla meccsek szeptember második hetében

Szeptember második hetén már minden hokis korosztályunk jégre lépett a saját bajnokságában.