2020. augusztus 21.
Tökéletes visszatérés, magabiztos győzelem
Férfi jégkorongozóink 6-2-re nyertek a DAB elleni első felkészülési mérkőzésen.

Ahogy arra számítani lehetett, nagy érdeklődés övezte magyar bajnok, Erste Liga-győztes, Magyar Kupa-címvédő férfi jégkorongcsapatunk első felkészülési mérkőzését. A vírushelyzet miatt csupán 880 jegy állt a szurkolók rendelkezésére, melynek háromnegyedét sikerült is értékesíteni, ami az augusztus 20-ai hosszúhétvége tekintetében igencsak nagy szó.

A jégen melegítő Fradisták több ízben is meglepetést okozhattak a nézők számára, ugyanis mindkét csapat játékosai, a szezon eleji felkészülési találkozókon megszokott módon a tavalyi szerelésben voltak, így olyan, már távozott játékosok neveit láthattuk, mint például Pulli, Rantanen vagy épp Juusela. Ezekben a szerelésekben többnyire friss igazolásaink szerepeltek. Emellett próbajátékon szereplő fiataljainkat könnyedén meg tudtuk különböztetni, ők ugyanis a többiekétől eltérően fekete festésű sisakban szerepeltek. Ezen kívül feltűnő volt, hogy nincs ott a meccskeretben Farkas Simon, aki edzésen szenvedett sérülést, valamint az esküvője miatt igazoltan távol lévő Pavuk Attila.

A csapat március 9-e óta nem lépett pályára, így nem okozott különösebb meglepetést, hogy a szurkolók nagy ujjongással köszöntötték a ferencvárosi játékosokat. A kezdés után azonnal rákapcsolt a hazai tábor, erre pedig Fodor Szabolcs tanítványai szerettek volna rákontrázni, de az előző idényben remekül teljesítő Hughson védte Tóth Adrián közeli próbálkozását. Az első percben végig a hazaiaknál volt a korong, amit Kulmala kékvonalas lövése zárt, eredménytelenül. A Fradi kapujában az a Nagy Kristóf kezdett, aki a tavalyi csonka idény végén előbb a Fehérvári Titánok elleni negyeddöntőben, majd az Újpest elleni elődöntőben – egyben magyar bajnoki fináléban – is remekül védett. Három és fél perc kellett az első Fradi-gólhoz: egy tökéletes kontra után Kulmala lépett ki a védők között Somogyi remek indtásával, majd elegánsan emelt a hosszú sarokba (1-0). A gól után a hazaiak szedték össze az első kiállítást is: Hajós térdhasználat miatt kapott két percet, akihez csatlakozott Nagy Gergő is sportszerűtlen magatartásért, így kettős emberhátrányban játszottunk két percig. Azonnal megpróbálta kihasználni előnyét a DAB, de Mazurek lövését Nagy Kristóf hárította, majd pillanatokkal később ismét játékba kellett avatkoznia a fiatal hálóőrnek. Az újvárosiak szinte végig a mi harmadunkban voltak, de nem tudták kihasználni a lehetőségeiket, így rögtön egy kettős hátrány kivédekezésével kezdtük a mérkőzést. A kiegészülés pillanatában pedig már a Ferencváros került emberelőnybe: Szappanos magas bottal való játékért ült a büntetőpadra. Alig kilenc perc telt a játékrészből, amikor a DAB Németh Péter góljával egyenlített (1-1). Majd fél perccel később jött a hidegzuhany: Szappanos is bevette a hazaiak kapuját (1-2). A harmad felén túllépve ismét emberhátrányba került a zöld-fehér együttes: ezúttal Tóth Richárd kapott két percet a játék késleltetéséért, ismét előnyben támadhatott a Dunaújváros. Még a kiegészülés előtt Boros Dániel csatlakozott Tóth Richárdhoz, így egy rövid időre ismét öt a három elleni játék alakult ki. Egy perccel később, még emberhátrányban mehettünk Hugshon kapujára, de a kanadai hatalmas védéssel kiszedte Kulmala vas mellé tartó lövését. Pillanatokkal később Török Viktor akadt össze Tóth Gergővel, előbbit ezért a megmozdulásáért kettő plusz kettővel jutalmazta a játékvezető. A ferencvárosiak ennek köszönhetően három és fél percig emberelőnyben támadhattak. Egy perccel később Tóth Gergely egyenlíthetett volna, de távoli lövését védte a vendég kapus. Alig fél perc kellett az újabb komoly helyzethez, de Hegyi Ádám lökete a vasat találta telibe. Sorra jöttek a helyzetek, de Nagy Gergő is csak a vasat lőtte meg, egy percen belül másodszor „csengettek” Hughson kapujánál. Németh Péter bottal akasztásért kapott két percet, így egy percig kettős emberelőnyben támadhattunk az egyenlítésért, de nem sikerült élni a fórral. Az utolsó percben is a mieink előtt adódtak a nagyobb helyzetek, de ezeket nem sikerült kihasználni, így 2-1-es vendég előnnyel mentek a csapatok a pihenőre.

A mieink kezdték jobban a második húsz percet, gyakorlatilag azonnal odaszögezték a vendégeket a saját kapujuk elé, akik csak egy-egy röpke pillanatig birtokolták a játékszert. Az újvárosiak mindent eszközt bevetettek a Fradi-támadók megállításáért, így Dósa kapott két percet akadályozásért. Tizenhat másodperccel az ex-Fradista kiállításának vége előtt Mazurek is a büntetőpadon találta magát, így egy rövid ideig kettős emberelőnyben támadhattunk, de Németh Attila közeli lövését Hughson hárította. Hiába jött vissza Dósa a vendégekhez, az emberelőny maradt, akárcsak a Fradi a kapu előtt. Ezt pedig már sikerült kihasználnia a hazaiaknak: Tóth Adrián első lövése még lejött a kanadai kapusról, de a kipattanót már értékesítette rutinos támadónk (2-2). A gól után sem álltunk le, megalkuvást nem ismerő játékkal továbbra is nyomás alá helyeztük a vendég kaput, ezt pedig Hegyi Ádám tudta kihasználni (3-2). A Dunaújváros sem hagyta annyiban, alig egy perccel később Kovács Bronson takarásból vette célba a hazai kaput, de Nagy Kristóf eszén nem tudott túljárni. A gyorsan bekapott két gól után kezdett magára találni a DAB, de fiatal kapusunkon nem találtak fogást. A két vendég helyzet pont elég volt ahhoz, hogy feltüzeljék magukat a hazaiak, akik egy szempillantás alatt ott teremtek az újvárosi kapu előtt. Előbb Kulmala veszélyeztetett, majd Somogyi visszakészítését Hajós bombázta a kapusba. Az elsöprő lendület mind a két oldalon alábbhagyott, de mind a Ferencváros, mind pedig az Acélbikák előtt adódtak kisebb lehetőségek, a kapusoknak azonban ezek a próbálkozások nem okoztak gondot, könnyű szerrel szedték le a korongokat. Az eredmény nem változott, 40 percnyi játék után 3-2-es ferencvárosi előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

Az utolsó harmadot a vendégek indították nagyobb elánnal, de az első komolyabb helyzet a Fradi előtt adódott, amikor Kulmala húzott el a bal oldalon, ám éles szögből leadott lövése nem talált utat Hughson kapujába. Két és fél perc elteltével tanítani való támadással ért az újvárosi kapuhoz a hazai együttes, de a Nagy Gergő-Tóth Renátó korongjáratásba közbeszólt egy vendég védő, így nem sikerült kettőre növelni a különbséget. Bő egy perccel később azonban már nem volt menekvés: Tóth Gergely távoli lövésébe nagyon rosszul ért bele Hughson, a korong továbbcsorgott, Németh Attila pedig közvetlen közelről a kapuba tessékelte a játékszert (4-2). A bekapott gól felpörgette a DAB-ot, de Gebei közeli lövését Nagy Kristóf védte. Támadhatott a Fradi, majd jött egy kék vonalról leadott remek Kärmeniemi-lövés, háromra növelve a két csapat közti különbséget, végleg letörve a vendégek lelkesedését (5-2). Pillanatokkal később ismét zöld-fehér támadás, Somogyi tette vissza a korongot a kapu mögül Kulmalának, aki szinte egyből továbbított a kapu előterében álló Sági Martinnak, aki nem teketóriázott, első mérkőzésén meglőtte első ferencvárosi gólját (6-2). A DAB próbálta menteni a menthetőt, a harmad feléhez közeledve Nagy Kristófnak kellett ismét játékba avatkozni, de egy remek védéssel tartotta a közte négyet. A magabiztos előny tudatában sem álltak le Fodor Szabolcs tanítványai, akiknek minden egyes helyzetükben benne volt az újabb találat. Ez már kezdett hasonlítani arra a Ferencvárosra, melyet márciusban, a leállás előtt láthattunk. Hiába ment előre az újvárosi együttes, nem találtak fogást a Fradi védelmén. Támadóink azonban nem adták fel, könnyen ott teremtek a vendég kapu előtt, becsületesen tüzeltek is szinte minden lehetséges pozícióból, de szemmel láthatóan jót tett Hughsonnak a hatodik gól utáni időkérés.

A találkozót követően a szakosztály megtartotta a szokásos, szezon előtti szurkolói ankétot, ahol Hudák Gábor szakosztályvezető, Pap Gábor csapatmenedzser, Fodor Szabolcs vezetőedző és Nagy Gergő csapatkapitány válaszoltak a kérdésekre.

Férfi jégkorong, felkészülési mérkőzés
FTC-Telekom – Dunaújvárosi Acélbikák 6-2 (1-2, 2-0, 3-0)
2020. augusztus 21. péntek 18.30
Tüskecsarnok
FTC-Telekom: Nagy K. (Arany G.) -  Kärmeniemi, Sarcia, Nagy G., Németh, Tóth Ad. – Tóth Gergely, Hegyi, Kulmala, Sági, Somogyi – Boros, Imre, Tóth Re., Hajós, Tóth Ri. – Bán, Gáspár, Galántai, Roczanov, Tóth Gergő (Kemény Patrik) Vezetőedző: Fodor Szabolcs
Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson (Pinczés) – Nilsson, Kovács B., Azari, Philquist, Török V. – Dósa, Jakabfy, Szappanos, Mazurek, Dansereau – Mestyán, Hruby, Németh Péter, Pozsár, Gebei G. – Türmer, Barna, Szeredi, Subotic Vezetőedző: David Leger
Gólszerzők: Kulmala, Tóth Ad., Hegyi, Németh Attila, Kärmeniemi, Sági illetve Németh Péter, Szappanos

Az AHL-ből érkező amerikai támadót igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását az amerikai center, Robbie Payne.

Finnországból hazatérő fiatal védővel erősítünk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását Farkas Boldizsár.

Fiatal játékos érkezik a DVTK Jegesmedvéktől

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a miskolci nevelésű Mattyasovszky Gergely.

A DVTK-tól igazoltunk támadót

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk megállapodott a DVTK Jegesmedvék csatárával, Valentin Razumnyakkal.

„nekem is kötelességem a maximumot nyújtani”

A nyári időszakban előtérbe kerül a rehabilitáció, amelyről dr. Vásárhelyi-Nagy Ildikót kérdeztük – INTERJÚ!

Távozik Boros Dániel

Hat ferencvárosi szezon után nem hosszabbít szerződést férfi jégkorongcsapatunk védője.

Yanick Turcotte távozik a Ferencvárostól

Jégkorong szakosztályunk nem hosszabbított szerződést a tavaly novemberben érkezett kanadai támadóval.

Megvannak hokisaink Kontinentális Kupa-ellenfelei

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk egy ismerős helyen kezdi meg 2024/25-ös nemzetközi kupaszereplését.