2019. június 21.
Sorsolás: velük játszunk a Kontinentális Kupában!
Az IIHF budapesti CC-kongresszusán kisorsolták a Kontinentális Kupa 2019/2020-as kiírásának csoportbeosztását.

Amint arról beszámoltunk, magyar bajnok és Erste Liga-győztes férfi jégkorongcsapatunk a bajnoki aranyéremmel indulási jogot szerzett a második számú európai kupasorozatban, a Kontinentális Kupában, így 19 év után visszatér a nemzetközi porondra.

A Fradi európai kupatörténelméről, és a Kontinentális Kupáról minden fontos információt összegyűjtöttünk egy helyen, cikkünk IDE kattintva olvasható el.

A Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) évi rendes CC-közgyűlésén pénteken Budapesten kisorsolták a Kontinentális Kupa 2019/2020-as kiírásának csoportbeosztását is. Mint ismert, a Ferencváros a sorozat második körében csatlakozik a mezőnyhöz.

A sorsolás értelmében az FTC-Telekom a D csoportba kapott besorolást, ahol az olasz Ritten Sport, a szlovén Olimpija Ljubljana, valamint az első körös B csoport győztese (vagyis a horvát KHL Zagreb, a belga HYC Herentals, a spanyol Txuri Urdin San Sebastian, vagy az izraeli Bat Yam Hockey) lesz az ellenfele.

A D csoport küzdelmeinek házigazdája az olaszországi Ritten lesz 2019. október 18-20 között, a csoport első helyezettje jut tovább a harmadik körbe.

Férfi jégkorong, IIHF Kontinentális Kupa, 2019/2020, menetrend

Első kör, 2019. szeptember 20-22.
A csoport (Isztanbul, Törökország): Crvena Zvezda (SRB), Irbis-Skate Szófia (BUL), Skautafelag Akureyrar (ISL), Zeytinburnu Istanbul (TUR)
B csoport (Mechelen, Belgium): KHL Zágráb (CRO), HYC Herentals (BEL), Txuri Urdin San Sebastian (ESP), Bat Yam Hockey (ISR)

A csoportok első helyezettjei jutnak tovább.

Második kör, 2019. október 18-20.
C csoport (Druzskovka, Ukrajna): Mogo Riga (LAT), HC Donbassz (UKR), Corona Brassó (ROU), az A csoport győztese
D csoport (Ritten, Olaszország): Ritten Sport (ITA), FTC-Telekom (HUN), Olimpija Ljubljana (SLO), a B csoport győztese

Harmadik kör, 2019. november 15-17.
E csoport (Vojens, Dánia): Nottingham Panthers (GBR), Amiens Gothiques (FRA), SonderjyskE Vojens (DEN), a D csoport győztese
F csoport (Krakkó, Lengyelország): Bejbarisz Atirau (KAZ), Nyeman Grodno (BLR), Cracovia (POL), a C csoport győztese

A csoportok első két helyezettje jut tovább.

Final Four, 2020. január 10-12.
A helyszín később dől el, a résztvevők egyike lesz a rendező.

Az AHL-ből érkező amerikai támadót igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását az amerikai center, Robbie Payne.

Finnországból hazatérő fiatal védővel erősítünk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását Farkas Boldizsár.

Fiatal játékos érkezik a DVTK Jegesmedvéktől

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a miskolci nevelésű Mattyasovszky Gergely.

A DVTK-tól igazoltunk támadót

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk megállapodott a DVTK Jegesmedvék csatárával, Valentin Razumnyakkal.

„nekem is kötelességem a maximumot nyújtani”

A nyári időszakban előtérbe kerül a rehabilitáció, amelyről dr. Vásárhelyi-Nagy Ildikót kérdeztük – INTERJÚ!

Távozik Boros Dániel

Hat ferencvárosi szezon után nem hosszabbít szerződést férfi jégkorongcsapatunk védője.

Yanick Turcotte távozik a Ferencvárostól

Jégkorong szakosztályunk nem hosszabbított szerződést a tavaly novemberben érkezett kanadai támadóval.

Megvannak hokisaink Kontinentális Kupa-ellenfelei

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk egy ismerős helyen kezdi meg 2024/25-ös nemzetközi kupaszereplését.