2019. március 27.
Óriási feltámadás, ötgólos győzelem, egyenlítettünk!
Férfi hokisaink 7-2-re győzték le a Csíkszeredát, és egyenlítettek a négy győzelemig tartó döntőben!

Sikerül-e visszajönni, és gyorsan kiegyenlíteni a párharcot, vagy nagyon nehéz helyzetből kell nekivágni a csíkszeredai kétmeccses kiruccanásnak – ez volt férfi jégkorongcsapatunk számára az Erste Liga döntőjében a második mérkőzés tétje.

A találkozó ezúttal is telt ház előtt, remek hangulatban kezdődött, az ünnepélyes korongbedobást ezúttal az FTC-Telekom jégkorongcsapatával remek viszont ápoló korábbi világ- és Európa-bajnok asztaliteniszező, Jónyer István végezte el. A kereteket végigböngészve azt láthattuk, hogy egyetlen változtatást eszközölt Fodor Szabolcs vezetőedző a tegnapi meccs óta, Hardi Richárd helyére Lengyel Levente került be a keretbe.

Az teljesen egyértelmű volt, hogy sebességet kell váltanunk, és elő kell húznunk valamit a kalapból válaszul a csíkiak játékára, sokkal nagyobb lendülettel is érkeztünk meg a meccsbe, mint egy nappal korábban, de hogy ennyire hamar sikerüljön áttörni a vendégek vonalain, arra talán még a legoptimistább szurkolóink sem számítottak: már az első percben megszereztük a vezetést, Roczanov balról lőtt, Lundström belekapott, de átpattant rajta, és mire eszmélt, átcsúszott a gólvonalon, 45 másodperc elteltével vezettünk! Szinte hihetetlen, de a vendégek kevesebb, mint egy percen belül egyenlítettek, Rokaly fejezett be egy gyors ellenakciót. Nem volt vége az őrületnek, a buli után Nagy Gergő tartotta meg a korongot, az ő átadásából indult az akció, Pavuk kapott egy remek hosszú indítást, estében lőtt, Lundström fogta, a kipattanót viszont a túloldalon érkező Switzer bevágta, 37 másodperc elteltével újra vezettünk! Casaneanut már kiszórták volna, de így késleltetett emberelőnyös gólt szereztünk, így a büntetés nem lépett érvénybe. Hihetetlen módon 20 újabb másodperc sem telt el, 2:33-nál Bjelov megint egyenlített. Sokáig kell kutatnia a statisztikusoknak, ha meg akarják találni, mikor esett utoljára két és fél perc alatt négy gól, ráadásul egyenlő megoszlásban… Egyértelmű volt, hogy most a tegnapinál jóval nagyobb tempóval próbáljuk a csíkiakból kipréselni a fáradtságot, és élesebbek, veszélyesebbek voltunk. Az 5. percben ezt mutatta Nagy Gergő lövése is, ami kevéssel a vas mellett csattant a palánkon, de a túloldalon Aranynak is nagyot kellett védenie egy kavarodás végén. Szép Pozsár-Dósa összjáték után jöhetett volna az újabb vezetés, 7-esünk bombáját azonban Lundström bravúrral, bottal ütötte fölé. Nem lehetett azonban bírni a nyomást, elhoztuk a bulit, Switzer pedig elképesztő ütemben ért bele a kapu előtt Kärmeniemi belőtt korongjába, ismét vezettünk! Igaz, nehéz szülés volt, a játékvezetők csak nagyon hosszas videózás után adták meg a gólt. Végre elfogyott a székely lendület, és nem tudtak egyből felállni és egyenlíteni, sőt, a következő 3-4 perc nagyon intenzív csatát hozott mezőnyben, a vendégek dacos játékra váltottak, és elkezdődött egy komolyabb adok-kapok, nagyon kemény ütközésekkel. A 11. percben Lundström védett, majd Salló hívta táncra a kapu előtt zavaró Tóth Richárdot. A játékvezetők nagy nehezen szétválasztották a feleket, de ők is, és az eset előtt szabálytalankodó Krasznoszlobodszev is büntetést kaptak, így emberelőnybe kerültünk. Ezzel pedig élni tudtunk, egy eladott korongot szedtünk össze a csíki harmadban, a vendégvédők elváltották magukat, Hegyi teljesen egyedül állt a kapuval szemben, de volt szíve a jobbról érkező Roczanov elé tálalni, aki bevágta önmaga második, csapatunk negyedik gólját! Megvolt a nagyon fontos kétgólos előny! A csíki játékosok nagyon zokon vették a helyzetet, Papp Szabolcs egy kicsit dühből szabálytalankodott, de nem sokáig voltunk előnyben, mert Hegyit is kiszórták. Komolyabb helyzet nélkül teltek le a kiállítások, csak Bjelov ütött oda Perriernek, amiből majdnem bunyó lett, majd Tóth Adrián körül alakult ki egy kis tűz a kispadoknál, a játékvezetők azonban közbeléptek. Kiegészültek, és valamelyest meg is nyugodtak a csapatok, ezt a periódust is mi tudtuk viszont jól zárni, a 16. perc elején Jászai távoli bombája is beakadt, úgy festett, minden bejött ma! Ezt is megvideózták a sporik, de végül egyértelmű volt, hogy ezt a gólt is meg kell adni, nem történt semmilyen szabálytalanság. Elképesztő, háromgólos előnnyel mehettünk az első szünetre! (5-2)

A második játékrész eleje, háromgólos előnyünk tudatában már inkább hasonlított az eddigi playoff-meccseinkre, birtokoltuk a korongot, kontrolláltuk a különböző játékhelyzeteket. Visszavehettük a saját, bevált ritmusunkat, a vendégeknek lett hirtelen sürgős kezdeményezni. Ki kellett támadniuk, mi pedig megmutattuk, ezzel mi is nagyszerűen tudunk élni, és a 24. percben egy ilyen villámgyors kontra végén Tóth Adrián belőtte hatodik gólunkat! A Csíkszereda szakvezetője, Hozó Levente eddig tűrte a látottakat, ekkor kapust cserélt, Onodi Ottó érkezett a jégre. Továbbra is a mieink kezében volt az irányítás, a 29. percben Pavuk kiállítása miatt emberelőnybe került a Szereda, de szinte szétzúztuk a fórjukat, két perc alatt felállni sem tudtak a harmadunkban. Ismét remekül működött az egész szezon alatt kiemelkedő emberhátrányos védekezésünk, a kiegészülés után pedig mi kerültünk előnybe, ma pedig szerencsére az emberelőny-kihasználásunk is ült, Switzer ugyanis megszerezte a hetedik ferencvárosi gólt is! Ezzel már-már eldőlni látszott a mérkőzés, pedig még közel másfél harmad hátra volt, de a csíkiakon látszott, hogy kezdik elengedni a meccset. Sőt, Győrfy szabálytalansága után újra nálunk jött a emberelőny, ám Walls kissé túlzó ütközése után palánkra lökés miatt 2+10 percet kapott. Igaz, az egész abból indult, hogy előtte Gecse szabálytalankodott pontkirályunkkal szemben, ezt azonban a játékvezetők is látták, és őt is kiküldték két percre. A 39. perc elején még kapott egy fórt a Szereda, de nem tudtak vele élni, így a második harmadot is megnyertük, ráadásul kapott gól nélkül! Nem ért azonban véget nyugodt hangulatban a játékrész, kialakult egy komoly tömegverekedés, Mihail Anyiszin agya teljesen elborult, a tömegből őt kihúzó játékvezetőt is lökdösni kezdte, így azonnal megkapta a végleges fegyelmit is. Az eset nyomán még Rantanen kapott két perc kiállítást. (7-2)

A harmadik harmadra már a megérdemelt, kiharcolt magabiztossággal jöttünk ki, a szeredaiakon pedig az látszott, hogy a hátuk közepére nem kívánják már a hátralévő húsz percet. Nagyon nem ízlett nekik, hogy a kemény, fizikai játékból, a sok ütközésből is jobban jöttünk ki, és kezdték elveszíteni a fonalat is. Nem lehet mondani, hogy ennek arányában túlságosan sok kiállítást kaptak volna, talán még a legvérmesebb szurkolók közül sem lehetett egyik félnek sem kivetnivalója a játékvezetéssel kapcsolatban. Főleg, hogy Farkas, Pavuk majd Jászai révén sorrendben a mieinktől szórtak ki három játékost is, de hűen kiemelkedő emberhátrányos játékunkhoz, mindhárom hátrányt kivédekeztük. Ugyan újabb gólt nem szereztünk, de ötgólos előnyben nem is volt rá semmi szükség. Teltek a percek, a lelátón pedig a Ferencváros szurkolói elképesztő hangulatot teremtettek, megkockáztatjuk, a legjobb produkciót nyújtották, amióta Pesterzsébet a Fradi hokisainak "albérlete". Az 57. percben még jött egy páros kiállítás, Kärmeniemi és Valchar akadtak össze, majd tíz másodperccel később Bíró Tamást is kiszórták. A legvégén még látni lehetett egy ijesztő jelenetet, Gecse Hugó támadt fejre saját kapuja közelében Dósával szemben, ám végül ő esett át játékosunkon, és úgy érkezett meg a palánkba az ütközést követően, hogy még ő sérült bele... A hírek szerint szerencsére nem komoly a baj, közben pedig leteltek a hátralévő másodpercek. (7-2)

A Ferencváros így fantasztikus hangulatú mérkőzésen 7-2-re győzött, ezzel begyűjtötte története első Erste Liga döntős győzelmét, kiegyenlítette a párharcot, és komoly sikerélménnyel telve indulhat el a kétmeccses csíkszeredai túrára.

A mérkőzést követő ünneplés remek szurkolóinkkal:

A mérkőzést követő sajtótájékoztató:

Jégkorong, Erste Liga, döntő, 2. mérkőzés
FTC-Telekom - Sportklub Csíkszereda 7-2 (5-2, 2-0, 0-0)
FTC-Telekom:
Arany (Pleszkán) – Perrier, Jászai, Nagy G., Walls, Pavuk – Kärmeniemi, Rantanen, Tóth A., Switzer, Tóth Ri. – Hegyi, Sarcia, Roczanov, Farkas S., Tóth G. – Boros, Lengyel, Dósa, Rafaj, Pozsár. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Sportklub Csíkszereda: Lundström (Onodi) –Papp Sz., Bjelov, Krasznoszlobodszev, Taratuhin, Anyiszin – Gecse, Salló, Rokaly Sz., Valchar, Részegh T. – Farkas T., Győrfy, Becze, Casaneanu, Bíró T. – Rokaly N., Horváth L. Vezetőedző: Hozó Levente.
Kapura lövések: (12:10, 13:6, 10:10) 35:26
Védések: (8:7, 6:11, 10:10) 24:28 / 92.31% : 80.00%
Kiállítás percek: (4:8, 18:28, 8:4) 30:40
Emberelőny kihasználás: (7 / 2) 28.57% / (8 / 0) 0.00%
Emberhátrányos védekezés: (0 / 8) 100.00% / (2 / 7) 71.43%
Gólszerzők: Roczanov (00:45, Hegyi), Switzer (02:14, Pavuk), Switzer (06:28, Kärmeniemi), Roczanov (11:59, EE, Hegyi), Jászai (15:08, Nagy G.), Tóth A. (23:32, Tóth Ri.), Switzer (31:15, EE, Rantanen, Nagy G.), illetve Rokaly Sz. (01:37, Részegh T.), Bjelov (02:33, Krasznoszlobodszev)
A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-1

Ponterős finn hátvédet igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a finn védő, Paavo Tyni.

Az AHL-ből érkező amerikai támadót igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását az amerikai center, Robbie Payne.

Finnországból hazatérő fiatal védővel erősítünk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását Farkas Boldizsár.

Fiatal játékos érkezik a DVTK Jegesmedvéktől

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a miskolci nevelésű Mattyasovszky Gergely.

A DVTK-tól igazoltunk támadót

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk megállapodott a DVTK Jegesmedvék csatárával, Valentin Razumnyakkal.

„nekem is kötelességem a maximumot nyújtani”

A nyári időszakban előtérbe kerül a rehabilitáció, amelyről dr. Vásárhelyi-Nagy Ildikót kérdeztük – INTERJÚ!

Távozik Boros Dániel

Hat ferencvárosi szezon után nem hosszabbít szerződést férfi jégkorongcsapatunk védője.

Yanick Turcotte távozik a Ferencvárostól

Jégkorong szakosztályunk nem hosszabbított szerződést a tavaly novemberben érkezett kanadai támadóval.