Még javában zajlott a végül ferencvárosi diadallal véget ért Erste Liga-döntő, amikor a magyar felnőtt férfi jégkorongválogatott bő kerete megkezdte felkészülését az április végén Kazahsztánban megrendezendő Divízió I/A világbajnokságra. A nemzeti csapat április 5-én, pénteken játszott is egy felkészülési mérkőzést az elit vb-címvédő Svédország tartalékos keretű csapata ellen, amelyen remek játékkal mindössze 4-3-as vereséget szenvedett.
A találkozó után Jarmo Tolvanen, a válogatott finn szövetségi kapitánya úgy döntött, négy játékosnak megköszöni az eddigi munkát, helyükre pedig Kevin Wehrst, valamint az FTC-Telekom friss bajnok és Erste Liga-győztes csapatkapitányát, Nagy Gergőt hívta be a keretbe. A jelenleg aktuális, 27 fős keretben a magyar bázisú ligát kapitányunkon kívül a debreceni Hetényi Zoltán, valamint az újpesti Varga Arnold és Benk András képviselik, a többiek a Fehérvár AV19-ben, a MAC Újbudában, a DVTK Jegesmedvékben, vagy külföldi csapatokban jégkorongoznak. A keret IDE kattintva tekinthető meg.
A magyar válogatott jelenleg Miskolcon edzőtáborozik, itt mérkőzik meg szerdán és pénteken Lengyelországgal, mielőtt Budapesten találkozna a szlovénekkel. A világbajnokság előtti felkészülést egy brit túra zárja, ahol a tavalyi Divízió I/A vb két feljutójával, a házigazda Nagy-Britanniával és Olaszországgal csapunk össze.
A magyar férfi jégkorongválogatott hátralévő világbajnoki felkészülési programja:
Magyarország–Lengyelország – 2019. április 10. 18:30, Miskolci Jégcsarnok, Miskolc
Magyarország–Lengyelország – 2019. április 12. 18:30, Miskolci Jégcsarnok, Miskolc
Magyarország–Szlovénia – 2019. április 17. 19:00, Tüskecsarnok
Magyarország–Olaszország – 2019. április 20. 19:00, Coventry
Magyarország–Nagy-Britannia – 2019. április 21. 14:00, Milton Keynes
Galajda Zsombor harmadik idényére készülhet az FTC-Telekom jégkorongcsapatának színeiben.
A Magyar Jégkorong Szövetség pénteki küldöttgyűlésén adták át az idény legjobbjainak járó díjakat.
A Fradi korábbi NHL-játékosa Melbourne-ben folytatja pályafutását.
Bálizs Bencét is jelölte A szezon legjobb kapusának járó díjra a Magyar Jégkorong Szövetség.
Banga Nándor, Mártonffy Máté és Valentin Razumnyak is máshol folytatja a következő szezontól.
Lauri Heino, Michael Keränen és Leo Ring is máshol folytatja pályafutását.
A hokisainkhoz a vb előtt érkező válogatott kapust, Bálizs Bencét kérdeztük a magyar sporttörténelmi sikerről.
Az utolsó harmad döntött a Svájc-Kazahsztán mérkőzésen válogatottunk elit világbajnoki tagságáról.