2023. április 20.
Hiába az egyenlítés, a végén a lengyelek örülhettek
Nagy Gergő és Fejes is betalált, végül 4-2-re megnyerte a lengyel válogatott az első felkészülési meccset.

A négy hazai felkészülési mérkőzés után a magyar férfi jégkorong-válogatott Lengyelországban folytatta a munkát, csütörtök este jött az első összecsapás Tychyben. Mint arról beszámoltunk, az utazókeretben történt némi változás, Arany Gergely helyett Rajna Miklós utazott a csapattal, így Nagy Gergő egyedüli Fradi-játékosként tartott a válogatottal.

Lendületesen kezdtek a felek, a játékvezetők sem fújtak be kisebb hibákat, így komolyabb játékmegszakítás nélkül folyt az első harmad. A mieinknek nagyon résen kellett lenni már az első pillanattól, hiszen a legapróbb bizonytalanságot is igyekezett kihasználni a lengyel csapat. A harmad vége előtt nem sokkal Pawel Zygmunt maradt hátul, és egy szerencsétlenül pattant koronggal tudott visszafordulni Bálizs kapujához, az akciót végül góllal zárta (1-0). A folytatásban egy kettős emberhátránnyal kezdtünk, ami alatt a lengyel válogatott is összeszedett egy kiállítást, de mindkét oldalon állta a sarat a védelem. A hazaiak kiegészülése után Krystian Dziubinski érkezett középen jó ütemen egy átadásra, és megszerezte a második hazai gólt (2-0). Ébresztőleg hatott a magyarokra a második gól, igyekeztek egyre több helyzetet kialakítani a hazai kapu előtt, de a gól még váratott magára. A komoly küzdés azonban beérett a harmadik harmadra, Nagy Gergő kapott remek passzt a lengyel kapu mögül Ambrustól, kivárt egy ütemet a koronggal, majd szépített az eredményen (2-1). Egyből jött a következő magyar találat is, Fejes Nándor a kék vonalról bombázta Murray kapujába a korongot (2-2). Nem sokkal később az első magyar gólt jegyző Nagy Gergőt kiküldték két percre, amit gyorsan gólra tudtak váltani a hazaiak, Dziubinski szerezte meg újra a vezetést. (3-2). Az utolsó előtti percben pedig Grzegorz Pasiut emberelőnyben egy üreskapus góllal eldöntötte a találkozót (4-2). A visszavágót pénteken rendezik 20.15-től Bytomban.

(Fotók: Vörös Dávid/MJSZ)

Férfi Jégkorong, válogatott felkészülési mérkőzés
Lengyelország – Magyarország 4-2 (1-0, 1-0, 2-2 )
Lengyelország: Murray (Miarka) – Kruczek, Wajda, Wronka, Pasiut, Fraszko – Jaskiewicz, Ciura, Dziubinski, Komorski, Lyszczarczyk – Kolusz, Kostek, Pas, Walega, Zygmunt – Gorny, Horzelski, Jeziorski, Starzynski, Galant, Vezetőedző: Robert Kalaber
Magyarország: Bálizs (Rajna) – Hadobás, Pozsgai, Papp K., Hári, Galló – Kiss R., Fejes, Vértes, Bartalis, Sofron – Szirányi, Garát, Ambrus, Nagy G., Vincze – Szabó, Horváth M., Kóger, Nagy K., Mihály Á., Vezetőedző: Kevin Constantine
Gólok: Zygmunt (17:22), Dziubinski (25:32, Lyszczarczyk), Dziubinski (48:36 EE, Wronka, Fraszko), Pasiut (58:52 EE, Wronka, Fraszko) illetve Nagy G. (45:16, Ambrus, Vincze), Fejes (46:29, Ambrus, Galló)

Május 9., 19.00, Budapest: Magyarország–Kanada

„Már nagyon vártuk, hogy újra jégen lehessünk”

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongozóink már a közös felkészülés előtt is együtt edzenek a jégen.

Régi-új kapusedző a fedélzeten

Csapatunk korábbi mentoredzőjével, Teemu Toivanennel egészül ki férfi hokisaink szakmai stábja.

„Profi körülmények között tudtam visszarázódni”

Arany Gergely a Fradi korábbi kapusedzőjénél, Euan Kingnél táborozott Angliában a hokiszezon megkezdése előtt.

Dupla rájátszás: a jégen dől el a magyar bajnoki cím

A 2024/25-ös jégkorongidénytől a magyarországi csapatok külön megmérkőznek a magyar bajnoki aranyért.

A finn élvonalat is megjárt támadó érkezik

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk mindenben megállapodott a finn Lauri Heinoval.

Tengerentúli védővel bővül a keret

Az FTC-Telekom színeiben folytatja pályafutását az amerikai hátvéd, Dominic Vidoli.

Változás a felkészülési programban

Felnőtt férfi jégkorongcsapatunk második felkészülési meccsének helyszíne megváltozott.

Új csapatmenedzser jégkorongszakosztályunknál

A nyáron visszavonult rekordbajnok támadó, Tóth Adrián a jövőben a stáb tagjaként segíti tovább az FTC-t.