2022. november 12.
Hiába az egyenlítés, a franciák kerültek a döntőbe
A magyar válogatott második meccse is hosszabbításban dőlt el, ezúttal a vendégek lőtték a győztes találatot.

A Sárközy Tamás Emléktorna harmadik napján került megrendezésre a magyar válogatott második mérkőzése. Csapatunk csütörtökön, hosszabbításban szerzett győzelmet a japánok ellen, mai ellenfelünk, a franciák pedig ugyancsak a japán nemzeti együttessel vívták első párharcukat az emléktornán. Nekik 4-1-es végeredménnyel sikerült behúzniuk a találkozót.
A csütörtöki kerethez képest történtek változások, ugyanis ma csatlakoztak a csapathoz a fehérvári játékosok. Ferencvárosi fronton továbbra is Nagy Gergő és Kulmala Rasmus erősítették a magyar válogatottat.

Lendületesen kezdtek a felek, mind a két oldalon sikerült kialakítani helyzeteket és hiába volt több kapura lövés francia oldalon, Hetényi remekelt a magyar kapuban. A franciáknál szabálytalanság történt ennek következtében 2 percig emberelőnyben támadhattak a magyarok, de nem sikerült élni a lehetőséggel. Két hazai kiállítást követően a második harmadban megtört a jég és megszületett a mérkőzés első gólja, Enzo Guebey tudta megszerezni a vezetést Leclerc átadásából (0-1). Röviddel a harmadik harmad vége előtt Terbócs István lövéséből sikerült a magyar válogatottnak egyenlítenie (1-1). Mivel rendes játékidőben több gól nem született, ezúttal is hosszabbításra került sor, amit Guillaume Leclerc 19 másodperc alatt döntött el, ezzel pedig megnyerték a franciák a mai találkozót (1-2).

A magyar válogatott utolsó mérkőzésének ellenfele az ukrán-szlovén meccs után derül ki, de az már biztos, hogy ugyanígy 15:00-kor dobják be a korongot az utolsó meccsünkön.

Férfi Jégkorong, Sárközy Tamás Emléktorna

Magyarország – Franciaország 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után

Magyarország: Hetényi (Rajna) – Pozsgai, Nilsson, Galló, Erdély, Hári – Garát, Stipsicz, Sofron, Nagy G., Nagy K. – Fejes, Szirányi, Sebők, Szigeti, Kulmala – Horváth, Kiss D., Csányi, Terbócs, Németh K. Vezetőedző: Kevin Constantine
Franciország: Junca (Papillon) – Spinozzi, Bourgeois, Maia, Colotti, Leclerc – Esipov, Thiry, Bougro, Fabre, Bozon – Guebey, Cantagallo, Ville, Simonsen, Farnier – Onno, Di Dio, Koudri, Dair Vezetőedző: Philippe Bozon
Gólok: Terbócs (55:07, Nilsson, Sebők) illetve Guebey (31:51, Leclerc), Leclerc (60:19, Maia, Spinozzi)

Ponterős finn hátvédet igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a finn védő, Paavo Tyni.

Az AHL-ből érkező amerikai támadót igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását az amerikai center, Robbie Payne.

Finnországból hazatérő fiatal védővel erősítünk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását Farkas Boldizsár.

Fiatal játékos érkezik a DVTK Jegesmedvéktől

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a miskolci nevelésű Mattyasovszky Gergely.

A DVTK-tól igazoltunk támadót

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk megállapodott a DVTK Jegesmedvék csatárával, Valentin Razumnyakkal.

„nekem is kötelességem a maximumot nyújtani”

A nyári időszakban előtérbe kerül a rehabilitáció, amelyről dr. Vásárhelyi-Nagy Ildikót kérdeztük – INTERJÚ!

Távozik Boros Dániel

Hat ferencvárosi szezon után nem hosszabbít szerződést férfi jégkorongcsapatunk védője.

Yanick Turcotte távozik a Ferencvárostól

Jégkorong szakosztályunk nem hosszabbított szerződést a tavaly novemberben érkezett kanadai támadóval.