2022. január 15.
Gyergyói győzelem az erdélyi túra második meccsén
Férfi jégkorongcsapatunk szombaton is 4-1-es vereséget szenvedett - folytatás hétfőn, a brassóiak ellen.

Fodor Szabolcs vezetőedző együttesének a lehető legminimálisabb szünet jutott, azt követően ugyanis, hogy az FTC-Telekom pénteken 4-1-es vereséget szevedett a Sportklub Csíkszereda vendégeként, szombaton újra jégre lépett Erdélyben. Az otthon maradt hat hokisunk mellett a Gyergyói Hoki Klub ellen a csapatkapitány, Nagy Gergő sem játszott, így mindössze három sorral vágtunk neki az Erste Liga alapszakaszában sorra kerülő meccsnek. A fiatal Komáromy Botond ismételten az első sorban kapott helyet.

A párharc első komolyabb helyzete a házigazdáé volt, a 8. percben azonban Nagy Kristóf védeni tudott. Kisvártatva már nem, néggyel később ugyanis Császár Hunor közelről bevette a kapunkat (1-0). Az első „ütést” hamarosan követte a második, a 18. percben Sebastien Sylvestre távoli lövése után megduplázta előnyét a gyergyói klub (2-0). Sajnos itt még nem volt vége, a 19. minutumban a kettős emberelőnyben támadó hazaiak Vincze Péter találatával 3-0-s vezetés birtokában zárták az első harmadot.

A kép csalóka, a gyergyóiak az elejétől kezdve uralták a mérkőzést

A folytatásban tovább nyílt az olló a felek között, öttel az újrakezdést követően Vincze Péter önmaga második, csapata negyedik gólját is bevitte (4-0). Egyéb érdemi történést nem jegyezhettünk fel a második 20-as blokkban, Bohunicky Lucas jutott a kiállítás sorsára, miután egy durvább szabálytalanság miatt összeakaszkodott Császár Hunorral.

A harmadik harmadban a játékvezetők érvénytelenítették a Gyergyó ötödik gólját, a Fradi részéről pedig legalább a becsületgólnak örülhettünk: Tóth Adriánnak sikerült a kapott korongot közvetlenül a kapu elől beemelnie a hazai kapuba, kialakítva a végeredményt. Az FTC-Telekom erdélyi túrája második mérkőzésén is 4-1-re kikapott.

Folytatás január 17-én, hétfőn a Brasov Wolwes ellen, immáron Brassóban.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
Gyergyói HK–FTC-Telekom 4-1 (3:0, 1:0, 0:1)
2022. január 15. szombat, Gyergyószentmiklósi Műjégpálya

Gyergyói Hoki Klub: Rinne (Demeter) – Haaranen, Kozma, Bodó, Orban, Tranca – Fejes, Saari, Császár, Sándor-Székely, Szigeti – Ferenc, Imre P., Sárpátki, Sylvestre, Vincze – Péter Zs., Todor, Bíró, Silló, Vincze, Vezetőedző: Szilassy Zoltán

FTC-Telekom: Nagy K. (Földes) – Boros, McFadden, Kulmala, Tamminen, Komáromy – Seregély, Kärmeniemi, Tóth A., Fowlie, Tóth G. – Sarcia, Bohunicky, Bán, Roczanov, Galántai, Vezetőedző: Fodor Szabolcs

Kapura lövések: (15:14, 17:11, 8:15) 40:40

Védések: (14:12, 11:16, 14:8) 39:36 / 97.50% : 90.00%

Kiállítás percek: (4:8, 2:4, 33:25) 39:37

Emberelőny kihasználás: (5 / 3) 60.00% / (6 / 0) 0.00%

Emberelőnyben töltött idő: 5:54 / 10:16

Emberhátrányos védekezés: (0 / 6) 100.00% / (3 / 5) 40.00%

Gólok: Császár (Tranca, Haaranen, EE, 11:14), Sylvestre (Vincze, Haaranen, 17:11), Vincze (Bodó, EE, 18:34), Vincze (Bodó, Haaranen, EE, 24:11) illetve Tóth A. (Tóth G., 54:27)

„Már nagyon vártuk, hogy újra jégen lehessünk”

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongozóink már a közös felkészülés előtt is együtt edzenek a jégen.

Régi-új kapusedző a fedélzeten

Csapatunk korábbi mentoredzőjével, Teemu Toivanennel egészül ki férfi hokisaink szakmai stábja.

„Profi körülmények között tudtam visszarázódni”

Arany Gergely a Fradi korábbi kapusedzőjénél, Euan Kingnél táborozott Angliában a hokiszezon megkezdése előtt.

Dupla rájátszás: a jégen dől el a magyar bajnoki cím

A 2024/25-ös jégkorongidénytől a magyarországi csapatok külön megmérkőznek a magyar bajnoki aranyért.

A finn élvonalat is megjárt támadó érkezik

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk mindenben megállapodott a finn Lauri Heinoval.

Tengerentúli védővel bővül a keret

Az FTC-Telekom színeiben folytatja pályafutását az amerikai hátvéd, Dominic Vidoli.

Változás a felkészülési programban

Felnőtt férfi jégkorongcsapatunk második felkészülési meccsének helyszíne megváltozott.

Új csapatmenedzser jégkorongszakosztályunknál

A nyáron visszavonult rekordbajnok támadó, Tóth Adrián a jövőben a stáb tagjaként segíti tovább az FTC-t.