2021. augusztus 21.
Egy tucat gól, de kettővel az osztrákok voltak a jobbak
A magyar jégkorong-válogatott két fradistával a soraiban 7-5-re kikapott az osztrákoktól Bécsben.

A magyar férfi jégkorong-válogatott Bécsben, az osztrák nemzeti csapattal játszott edzőmeccset, amely a hamarosan megrendezésre kerülő, rigai olimpiai selejtező előtti felkészülést szolgálta. Klubunkat két játékos képviselte, Arany Gergely és Nagy Gergő, míg a szakmai stábban vezetőedzőnk, Fodor Szabolcs is helyet foglalt.

Az első harmad remekül indult nekünk, hiszen kétgólos előnyre tettünk szert Sofron István duplájával igaz, nem sokkal később a hazaiak előbb szépíteni tudtak, majd ki is egyenlítettek, így 20 perc után 2-2 volt az állás. Egyébként Sofron második góljánál játékosunk, Nagy Gergő volt az egyik előkészítő.

A második harmadban sem fagyott alább a sógorok lendülete, és megfordították a találkozót. Nem sokkal később már kettővel mentek a hazaiak igaz, Erdély Csanád találatával meccsben maradtunk sőt, az utolsó percében a negyednek kiegyenlítettünk Hári János góljával, így 4-4-ről várhattuk a záró harmadot.

Azonban a vezetést megint az osztrákok tudták megszerezni, majd a mérkőzés vége előtt három perccel hatodik alkalommal is bekerült a korong a kapunkba. Az erőnkből még futotta egy gólra Szirányi Bence jóvoltából, de ellenfelünk megint betalált, így alakult ki a 7-5-ös, osztrák sikert hozó végeredmény.

Több próba már nem lesz, ugyanis jövő hét csütörtöktől vasárnapig már Rigában játszunk a francia, a hazai jégen játszó lett, valamint az olasz válogatottal. A csoport győztese ott lesz februárban Pekingben a téli olimpián.

Férfi jégkorong, felkészülési mérkőzés
Ausztria, Bécs
Ausztria - Magyarország 7-5 (2-2, 2-2, 3-1)

Ponterős finn hátvédet igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a finn védő, Paavo Tyni.

Az AHL-ből érkező amerikai támadót igazoltunk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását az amerikai center, Robbie Payne.

Finnországból hazatérő fiatal védővel erősítünk

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását Farkas Boldizsár.

Fiatal játékos érkezik a DVTK Jegesmedvéktől

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunknál folytatja pályafutását a miskolci nevelésű Mattyasovszky Gergely.

A DVTK-tól igazoltunk támadót

Magyar bajnok férfi jégkorongcsapatunk megállapodott a DVTK Jegesmedvék csatárával, Valentin Razumnyakkal.

„nekem is kötelességem a maximumot nyújtani”

A nyári időszakban előtérbe kerül a rehabilitáció, amelyről dr. Vásárhelyi-Nagy Ildikót kérdeztük – INTERJÚ!

Távozik Boros Dániel

Hat ferencvárosi szezon után nem hosszabbít szerződést férfi jégkorongcsapatunk védője.

Yanick Turcotte távozik a Ferencvárostól

Jégkorong szakosztályunk nem hosszabbított szerződést a tavaly novemberben érkezett kanadai támadóval.