2023. augusztus 25.
Győzelem a szezon első meccsén
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a BVSC-t ellen került közelebb a Magyar Kupa négyesdöntőhöz.

Nagy izgalmakkal várták a Fradi szurkolói, de az egész csapat is a pénteken kezdődő szezont, hiszen együttesünk komoly átalakuláson esett át a nyáron. Ez már a kispadon elkezdődött, Nyéki Balázs váltotta Varga Zsoltot a vezetőedzői poszton, akinek a helyébe pedig Korényi Balázs lépett másodedzőként. A vízben a két frissen érkező világklasszis játékát vártuk a legjobban, hiszen Edoardo Di Somma és Dusan Mandics is a világelithez tartozik.

Ennek ellenére az első félidő nem a mi szájunk íze szerint alakult. Csapatkapitányunk, Varga Dénes nyitotta meg a szezon gólcsapját, erre viszont négy gól volt a válasz az első nyolc percben. A második felvonásban megráztuk magunkat, Varga után Fekete Gergő talált be, majd Nagy Ádám egyenlített. Varga jóvoltából már az előny is nálunk volt 5-4-nél, de 5-5-nél hamar újra egyenlő lett az állás. Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz duplája után már jobban fellélegezhettünk, a kétgólos előnyt pedig ismét Varga, majd Dusan Mandics passzából Német Toni tartotta meg (9-7).

A szerb sztár első Fradi-góljára egy félidőt kellett várni, majd egy vendégtalálat után jött a második „Mándá-gól” (11-8). További öt találatot szereztünk ebben a játékrészben, a BVSC négy góljával szemben. Igaz, hogy Fekete, Argiropulosz-Kanakakisz, Vigvári Vendel és Nagy Ádám góljánál is zúgott a lelátó, de Edoardo Di Somma debütáló bombájánál szinte felrobbant a Népliget. Így 16-11-es vezetéssel mehettünk az utolsó negyedre.

A záró játékrészben nem kevesebb, mint nyolcszor voltunk eredményesek, amit némileg ellensúlyoz, hogy a védekezés sem volt az igazi. Argiropulosz-Kanakakisz háromszor, Di Somma kétszer, Mandics, Varga és Fekete pedig egyszer vették be a sárga-kékek hálóját. Ezzel 24-16-ra nyertünk az első mérkőzésen.

Bár nagyarányú, 24-16-os győzelmet arattunk a negyeddöntő első mérkőzésén, amivel közel kerültünk a továbbjutáshoz és a Magyar Kupa négyes döntőjéhez, nem lehetünk maradéktalanul elégedettek, hiszen védekezésben ennél sokkal többet kell nyújtania a mieinknek. Ezt emelte ki a találkozó után vezetőedzőnk, Nyéki Balázs is, aki elmondta, hogy ugyan három negyed alatt 23 gólt lőni szép teljesítmény, de hátul határozottabbnak és keményebbnek kell lenni. Szombaton ezt gyakorolhatja is az FTC, amely a nyolcgólos előny tudatában ugorhat vízbe a párharc második meccsén a BVSC otthonában, ahol 19 órától rendezik a visszavágót.

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA

negyeddöntő, első mérkőzés

2023.08.25., péntek 19:00

FTC-Telekom Waterpolo - BVSC-Zugló 24-16 (1-4, 8-3, 7-4, 8-5)

Gólszerzők: Argiropulosz-Kanakakisz 6, Varga D. 5, Di Somma 3, Mandics 3, Fekete 3, Nagy Á. 2, Vigvári, Német 1-1

„Nem szabad most összeesni, erőt kell meríteni”

Az olimpiára készülő magyar válogatott két Fradi-játékosa nyilatkozott az olaszok elleni vereség után - VIDEÓ!

Megajándékoztuk az U18-as világbajnokainkat

A Buenos Airesből hazatérő vb-győzteseket a Népligetben köszöntötték - VIDEÓ!

VILÁGBAJNOK AZ U18-AS VÁLOGATOTT

Korényi Balázs vb-aranyig vezette Buenos Airesben az öt FTC-játékossal felálló magyar csapatot.

Párizs 2024: hat FTC-játékos került be a magyar keretbe

Az olimpiai aranyért küzdő magyar férfi vízilabda-válogatott majd’ felét a BL-győztes Fradi adja.

Szűcs Levente: Felülmúltuk az elvárásainkat!

Három érmet szerzett az FTC-Telekom Waterpolo fiú utánpótlása a 2023/24-es szezonban.

Ötméteresekkel kaptunk ki a vb-címvédőtől

Az olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 16-15-re kapott ki a horvátoktól.

A BL-győztesek adhatnak energiát a válogatottnak

21 fős bő kerettel, közte tíz FTC-játékossal készül a párizsi olimpiára a magyar férfi vízilabda-válogatott.

VB-bronzérmes az U16-os válogatott

Öt FTC-játékossal a keretben nyert világbajnoki bronzot az U16-os magyar fiú vízilabda-válogatott.