2021. május 11.
Fradista finálé döntött az Eb- és vb-indulásról
Birkózó szakosztályunk egy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a kadet válogatóversenyt.

Kiskunfélegyházán rendezték meg a kadet birkózók válogató versenyét, amelyen az FTC szakosztálya kötött- és szabadfogásban összesen kilenc versenyzővel indult.

A legjobb eredményt a szabadfogásúak 60 kilogrammos mezőnyében szereplő Gombos Alex (a képen a dobogó közepén) érte el, aki csapattársát, Mizsei Zoltánt győzte le a döntőben, így aranyérmes lett. Alex sikerével a Ferencvárost és Magyarországot is képviselheti a korosztály júniusi, bulgáriai Európa-bajnokságán és júliusi, budapesti világbajnokságán.

Rajtuk kívül a kötöttfogású Kudelász Hunor (80 kg) és László Koppány (110 kg) bronzérmesként zárt.

71 kg: 5. Lázár Csaba

Kadet szabadfogású, kötöttfogású és női válogató versenynek adott otthont ma, Kiskunfélegyháza! A 60 kg-os súlycsoport...

Közzétette: FTC Birkózó Szakosztály – 2021. május 8., szombat

Friss magyar bajnokunk az extrém sportok szerelmese

Birkózónk, László Koppány megmutatta, mivel tölti az idejét az edzések és edzőtáborok között - VIDEÓ

Négy aranyérem a birkózó országos bajnokságon

Váncza István, László Koppány, Mizsei Zoltán és Szabados Noémi is bajnoki címet ünnepelhetett.

Mizsei és Gombos is korán búcsúzott az U20-as vb-n

Az FTC mindkét versenyzője az első mérkőzésén szenvedett vereséget, és nem jutott vigaszágra Spanyolországban.

„A „gengszterkedő” gyerekek volt a jel, hogy él az FTC”

A 60 éves birkózóklasszisunk, Komáromi Tibor múltról, jelenről és jövőről is mesélt születésnapi interjújában.

Komáromi Tibor 60 esztendős

Háromszoros vb-győztes, Eb-aranyérmes és olimpiai ezüstérmes birkózólegendánkat köszöntjük.

Hat érem a strandbirkózó OB utolsó állomásáról

Az FTC birkózói négy korosztályban is dobogóra állhattak Soltvadkerten.

Elnöki elismerő oklevél Eb-ezüstérmes birkózónknak

László Koppány Simon az U23-as Európa-bajnokságon állhatott fel a dobogó második fokára.

Váncza István bronzérmet nyert a rangsorversenyen

Szabados Noémi után újabb birkózónk állhatott dobogóra a rangos budapesti nemzetközi versenyen.