2024. június 3.
Visszatérés nagy eredménnyel és aranyéremmel
Atlétánk, Szabó László 7.88 méterrel megnyerte a távolugrást a Budapest Open - Schulek Ágoston Emlékversenyen.

A hétvégén az Ikraus BSE Atlétika pályán rendezték meg a Budapest Open - Schulek Ágoston Emlékversenyt, amelyen az FTC szakosztálya népes csapattal indult.

A nőknél sprintereink ismét kitettek magukért. 100 méteren Csóti Jusztina, 200-on Guba Liliána, 100 méter gáton pedig Répási Petra nyert. 100 méteren Guba, 200-on Csóti szerzett ezüstérmet. A 3000 méteres akadályfutás végén Kocsis Kata, a hármasugróknál pedig Virók Erna lett bronzérmes.

A férfiaknál a nagy visszatérő, a többszörös magyar bajnok sprinter és ugró, Szabó László (a képen balról az első) 7.88 méteres ugrásával aranyérmet nyert távolugrásban.

Ebben a számban Rivasz Martin harmadik lett. Szintén az első helyen végzett rúdugrónk, Kéri Tamás, az 5000 méteres gyaloglásban pedig Tokodi Dávid a második helyen végzett.

100 m: 1. Csóti Jusztina, 2. Guba Liliána, 6. Répási Petra
200 m: 1. Guba Liliána, 2. Csóti Jusztina, 19. Szűcs Dóra, 20. Turcsán Hajnalka, 27. Könyves Kitti, 30. Kulcsár Lilla, 32. Bucsák Villő
400 m: 16. Lóránt Boróka, 18. Turcsán Hajnalka, 20. Varga Dominika, 21. Bucsák Villő, 24. Lloyd Elaina Renee, 30. Kulcsár Lilla
800 m: 10. Lóránt Boróka, 13. Varga Dominika, 18. Lloyd Elaina Renee
1500 m: 5. Szentkuti Anna
3000 m: 5. Tomaschof Kata
100 m gát: 1. Répási Petra
3000 m akadály: 3. Kocsis Kata
Távolugrás: 7. Francisco-Lucas Laura, 8. Marosi Viktória, 10. Kulcsár Panka, 24. Szabó-Gyerák Maja
Hármasugrás: 3. Virók Erna, 5. Marosi Viktória, 6. Francisco-Lucas Laura
Serdülő, 300 m: 15. Toplak Luca

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.