2023. május 25.
Új országos csúcs Csóti Jusztináéktól!
Kiváló atlétánk a magyar válogatott váltó tagjaként volt részese 4x100 méteres távon a rekorddöntésnek.

A hétvégén Budapesten rendezték meg az atléták 49. Paulinyi Jenő Emlékversenyét, amelyen az FTC atlétika szakosztálya is igen népes küldöttséggel képviseltette magát.

A ferencvárosi sportolók eredményei közül kiemelkedik Csóti Jusztináé: kiváló rövidtávfutónk a magyar A válogatott tagjaként állt rajthoz a 4x100 méteres időfutam mezőnyében Kerekes Gréta, Takács Boglárka és Kocsis Anna Luca társaságában, a váltó pedig nem csak hogy megnyerte a versenyszámot, de 43,58 másodperces idővel új országos csúcsot értek el, megdöntve a korábbi, 2018-as, 44,03 másodperces rekordot!

Szintén aranyéremmel térhetett haza a versenyről a hármasugrásban diadalmaskodó közel harmincszoros magyar bajnok klasszisunk, Galambos Tibor, valamint a férfi 200 méteren győztes Molnár Attila. Utóbbi versenyszámban a bronzérem is FTC-sportolóé, név szerint Enyingi Patriké lett.

Nem maradtunk dobogós helyezések nélkül az utánpótlás korosztályokban sem: férfi junior diszkoszvetésben Takács Zsombor ünnepelhetett aranyérmet, míg ugyanebben a versenyszámban a serdülőknél Takács Nimród második lett. Hármasugrásban a serdülő fiúknál is ferencvárosi győzelem született, Nagy Alex révén, míg a lányoknál Francisco-Lucas Laura nyakába ezüstérem került.

Utóbbi versenyzőnk a hétvége másik megmérettetésén, a Bonyhádi Felkészülési és Utánpótlás Liga versenyen is érintett volt, ahol a női ifjúsági/junior korosztály távolugró számában győzni tudott. Távolugrásban a felnőtt nőknél is ferencvárosi győzelem született, ott Endrész Klaudia örülhetett.

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.