2023. augusztus 19.
Új országos csúcs az atlétika vb-n!
A Molnár Attilával felálló 4x400-as mixváltó új országos csúcsot döntött, de nem jutott az esti döntőbe.

Amint arról korábban beszámoltunk, augusztus 19-én, szombaton rajtolt el a 2023-as atlétikai-világbajnokság. Magyarországot minden idők legnépesebb csapata képviseli a vb-n, 63 atlétánk szerzett indulási jogot, köztük a Ferencvárosi Torna Club három kiválósága, Csóti Jusztina (4x100 méter), Herczeg György (gerelyhajítás) és Molnár Attila (férfi 400 m, 4x400 méteres férfi, 4x400-as mixváltó) küzdhet meg a világ legjobbjaival.

A ferencvárosi küldöttségből elsőként Molnár Attila és csapata sikeréért szurkolhattunk, aki szombaton a 4x400-as mixváltó tagjaként szerepelt. Molnár Attila a nyolcas pályáról indulva megelőzte előtte haladó ellenfelét, így az első 400 méter után Magyarország állt az élen, de ez nem tartott ki a végéig, ötödik helyen értünk célba az első selejtezőfutamban.

A magyar 4x400-as mixváltó bár saját futamában ötödik, összesítésben a kilencedik lett, a 3:14.08-as időeredménnyel új országos csúcsot döntött.

- Nagyon jó futás volt, nem tudom, honnan jött ez az energia. Most már értem, milyen ez az otthoni pálya – kezdte klubunk versenyzője, Molnár Attila a selejtező után. - Az amerikait megvertem, ez filmbe illő volt. Én tovább szerettem volna jutni! Kérdeztek tőlem, mi lesz? Mondtam, vagy az utolsó helyen jutunk tovább, vagy az első helyen esünk ki. Sajnos utóbbi lett, emiatt szomorkodom, mert maximalista vagyok. Büszke vagyok mindenkire, holnap még motiváltabb leszek, ennél is jobban szeretnék futni.

Klubunk versenyzőinek sikeréért legközelebb augusztus 20-án, vasárnap szurkolhatunk, amikor Molnár Attila a 400 méter előfutamában lesz érdekelt.

A ferencvárosi atléták programja a budapesti világbajnokságon

Augusztus 20., vasárnap
10.25: 400 m, előfutamok (Molnár Attila)

Augusztus 22., kedd
21.00: 400 m, elődöntő (Molnár Attila)

Augusztus 24., csütörtök
21.35: 400 m, döntő (Molnár Attila)

Augusztus 25., péntek
10.10/11.45: gerelyhajítás, selejtezők (Herczeg György)
20.00: 4x100 m, előfutamok (Csóti Jusztina)

Augusztus 26., szombat
19.30: 4x400 m, előfutamok (Molnár Attila)
21.50: 4x100 m, döntő (Csóti Jusztina)

Augusztus 27., vasárnap
20.20: gerelyhajítás, döntő (Herczeg György)
21.37: 4x400 m váltó, döntő (Molnár Attila)

Bravúros második nap után bronzérmes az FTC!

Atlétáink szombaton még az ötödik volt a Csapatbajnokságon, de vasárnap nagyot hajrázva nyertek érmet.

Két bronzérmet szereztünk a félmaraton ob-n

Tomaschof Kata egyéniben, valamint csapatban is a harmadik helyen végzett.

Magyar bajnokunk aranyérmes 1500 méteren

Az FTC atlétái két érmet szereztek a bonyhádi versenyen.

„Attila kihozta magából a maximumot az olimpián”

Sportolónk huszonhatodikként zárt 400 méteres síkfutásban a párizsi ötkarikás játékokon.

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.