2021. május 15.
Ugrásban és váltóban is remekeltek a fradisták Győrben
Atlétika szakosztályunk három első, négy második és egy harmadik hellyel kezdett a Csapatbajnokságon.

Szombat délelőtt Győrben az FTC szakosztályának részvételével megkezdődtek az Atlétika Csapatbajnokság elődöntői.

Az első napon három elsőségnek örülhettünk. Pap Kristóf (a képen) megnyerte a távolugrást, Máté Tamás 100 méteren győzött, míg a Illovszky Dániel, Máté Tamás, Kovács Dániel, Tarlukács Ádám összeállítású váltónk 4x100 méteren diadalmaskodott.

Második helyet szerzett Csóti Juszina (100 m), Kocsis Kata (3000 m akadály), Enyingi Patrik Simon (400 m) és Virovecz István (távolugrás). A Galambos Tibor, Pap Kristóf, Csóti Dániel, Katonai Norbert összetételű 4x100 méteres váltónk pedig a harmadik helyen végzett.

Vasárnap a férfiak hármasugró számával folytatódik a Csapatbajnokság.

ATLÉTIKA
Csapatbajnokság, elődöntő, 1. nap, Győr
NŐI
100 m: 2. Csóti Jusztina, 8. Szikossy Szilvia, 9. Répási Petra
400 m: 10. Király Adél
1500 m: 15. dr. Hazay Krisztina Eszter
3000 m akadály: 2. Kocsis Kata (11:16.75, egyéni csúcs)
4x100 m: 5. FTC
Gerelyhajítás: 6. Besenyődi Fédra
Távolugrás: 7. Gődény Pálma, 10. Virók Erna Sára
FÉRFI
100 m: 1. Máté Tamás
400 m: 2. Enyingi Patrik Simon (48.17, egyéni csúcs), 4. Varga Dániel, 5. Tarlukács Ádám, 7. Varga Lőrinc Mihály
1500 m: 4. Kazi Tamás, 13. Ott Benjámin
4x100 m: 1. FTC „A” (Illovszky Dániel, Máté Tamás, Kovács Dániel, Tarlukács Ádám), 3. FTC „B” (Galambos Tibor, Pap Kristóf, Csóti Dániel, Katonai Norbert)
Távolugrás: 1. Pap Kristóf, 2. Virovecz István, 5. Galambos Tibor, 6. Bánóczi Kristóf

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.