2020. január 21.
Távolugróink két versenyen is remekeltek
Atlétáink két-két arany- és ezüstéremmel zárták a bonyhádi és a székesfehérvári versenyeket.

A ferencvárosi szempontból remekül sikerült Budapest Fedettpályás Nyílt Bajnokság mellett felnőtt és utánpótlás atlétáink még két versenyen indultak a hétvégén. A bonyhádi felkészülési ranglista versenysorozat első fordulójában két arany- és egy ezüstéremnek örülhettünk. Galambos Tibor 7.08 méterrel megnyerte a távolugrást csapattársa, Bánóczki Kristóf előtt, míg a lányok ifjúsági korosztályában T. Kovács Adrienn 10.15 másodperces új egyéni csúcsával első lett 60 méter gáton.

A székesfehérvári ARAK újonc, serdülő és nyílt versenyen a serdülő lányok távolugró számában Francisco-Lucas Laura 4.91 méteres egyéni csúccsal második lett.

AC Bonyhád felkészülési ranglista versenysorozat 1. forduló, Bonyhád
FÉRFI
Távolugrás: 1. Galambos Tibor (7.08 m), 2. Bánóczi Kristóf, 6. Bazsó Levente
NŐI
Magasugrás: 14. T. Kovács Adrienn, 22. Mohácsi Réka (1.30 m, egyéni csúcs)
Távolugrás: 15. Mohácsi Blanka (4.73 m, egyéni csúcs)
Ifjúsági, 60 m gát: 1. T. Kovács Adrienn (10.15, egyéni csúcs)

ARAK újonc, serdülő és nyílt verseny, Székesfehérvár
FIÚ
Serdülő
60 m gát, B-döntő: 1. Kiss Mátyás (9.65)
Távolugrás: 16. Kiss Mátyás (4.81 m, egyéni csúcs)
LÁNY
Serdülő
60 m: 6. Kratochwill Réka
60 m, B-döntő: 1. Francisco-Lucas Laura (8.34, egyéni csúcs), 3. Hevesi Flóra Katinka
Távolugrás: 2. Francisco-Lucas Laura (4.91 m, egyéni csúcs), 9. Jávori Csenge, 24. Huszti Léna
Ötösugrás: 9. Jávori Csenge (14.63 m, egyéni csúcs)
Újonc
60 m, B-döntő: 2. Mohácsi Réka (8.78 m, egyéni csúcs)
60 m gát: 4. Mohácsi Blanka
Távolugrás: 4. Mohácsi Blanka, 7. Mohácsi Réka (4.34 m, egyéni csúcs)

Bravúros második nap után bronzérmes az FTC!

Atlétáink szombaton még az ötödik volt a Csapatbajnokságon, de vasárnap nagyot hajrázva nyertek érmet.

Két bronzérmet szereztünk a félmaraton ob-n

Tomaschof Kata egyéniben, valamint csapatban is a harmadik helyen végzett.

Magyar bajnokunk aranyérmes 1500 méteren

Az FTC atlétái két érmet szereztek a bonyhádi versenyen.

„Attila kihozta magából a maximumot az olimpián”

Sportolónk huszonhatodikként zárt 400 méteres síkfutásban a párizsi ötkarikás játékokon.

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.