2022. január 23.
Két sprinterünk is duplázott Nyíregyházán
Két atlétikai versenyt is rendeztek január 23-án, mindkettőn örülhettünk fradista sikereknek.

Január 23-án, vasárnap két városban, Székesfehérváron és Nyíregyházán is atlétikai versenyt rendeztek: keleten Nyíregyháza nyílt fedett pályás versenyét, nyugaton pedig az ARAK fedettpályás versenyt.

A szabolcsi, fedett pályás viadal női 60 méteres fináléjában Csóti Jusztina győzedelmeskedett, ugyanebben a számban Joó Dóra hetedikként ért célba. Nem ez volt azonban Csóti Jusztina egyetlen vasárnapi sikere, sprinterünk később 200 méteren sem talált legyőzőre. Joó Dóra ebben a számban 5. lett.

Szintén a 60 méteres a távon, a férfiak mezőnyében is FTC-sportoló volt a leggyorsabb, Máté Tamás kereken két tizedet vert ellenfelére. Enyingi Patrik Simon 5., Kalácska Áron 6., Varga Dániel pedig 7. lett. Csóti Jusztinához hasonlóan Máté Tamás is duplázni tudott, ő is megnyerte ugyanis a 200-as versenyszámot is.

Székesfehérváron a női hármasugrás döntőjében lett meg az FTC első aranyérme, melyet Francisco-Lucas Laura szállított egyéni legjobb eredménnyel (11.50). Ebben a számban a férfiak között tartolt az FTC, Galambos Tibor győzött, mögötte két klubtárs, Bánóczi Kristóf és Prekli Zoltán végzett. Később Francisco-Lucas Laura női távolugársban is dobogós eredményt produkált, harmadikként zárt.

Borítóképünk illusztráció!

Molnár Attila győzelemmel hangolt az olimpiára

Sprinterünk az U23 és U20 Atlétikai Magyar Bajnokságon remekelt, ahogy sok más Fradi-sportoló is.

Az FTC bajnoka tesitanárként szerez örömet gyerekeknek

Atlétánkkal, Guba Liliánával interjúztunk volna, amikor megjelent magyar bajnok klubtársa, és… - VIDEÓ!

Molnár Attila ötödik a Gyulai István Memorialon

Az FTC versenyzője 400 méteren szerepelt.

Magyar válogatott siker FTC-sportolókkal a keretben

Az U18-as atlétikai válogatottban négy ferencvárosi sportoló eredménye is kellet az értékes éremhez.

FTC-sikerek az atlétika-ob második napján

Molnár Attila és Szabó László aranyéremmel zárt.

Berobbantak atlétáink az ob-n: rögtön négy FTC-arany!

Sportolóink a Magyar Bajnokság első napján összesen hét érmet, köztük négy aranyat és három ezüstöt nyertek.

Bronzérem az U20-as atlétikai viadalon

A magyar csapatból a fiúk és a lányok is a 3. helyen végeztek.

Remekeltek atlétáink az U18-as ob-n

Egy arany-, két ezüst- és két bronzérmet nyertek fiataljaink az országos bajnokságon.